Nudzicie się i szukacie wyzwań? Chcecie się rozwijać w dziedzinie UX? Przeczytaliście już wiele na temat user experience i chcecie sprawdzić wiedzę w praktyce? UX Challenges jest dla Was!

UX Challenges to najnowsze narzędzie od twórców serwisu UX Tools, Jordana Bowmana i Taylora Palmera. Tym razem w tworzeniu narzędzia pomogło im kilkunastu innych projektantów – praktyków.

UX Challenges – wyzwania nie tylko dla początkujących projektantów

UX Challenges to zestaw scenariuszy, zaprojektowanych na wzór tego, na co natkniecie się w prawdziwym życiu jako projektantki czy projektanci UX. Zadanie koncentruje się na jednej konkretnej umiejętności z zakresu user experience,  Ta umiejętność to nazwa na karcie. Dodatkowe zadanie jest przeznaczone dla osób bardziej doświadczonych lub tych, które chcą więcej praktyki.

Do każdego scenariusza poza opisem i zadaniami, autorzy wybrali także 3 artykuły i 1 film, które pomóc mają w zrozumieniu i wykonaniu zadania. Dodatkowo pod każdym znajdują się również proponowane przez twórców wyzwań narzędzia. Mamy więc do czynienia z kompleksowym rozwiązaniem, które pomoże Wam rozwinąć się jako projektanci UX.

Jak zacząć pracę jako projektant UX [s03e05] WWWłaśnie Podcast część2

Kiedy ukończycie wyzwanie, możecie opublikować swoją pracę na Twitterze, a autorzy obiecują, że wrócą do Was z feedbackiem. Pamiętajcie, aby użyć hashtagu #uxtoolschallenges i oznaczyć konto @uxtoolsco.

Kiedy dobry UX staje się złym UX? Problemy etyczne projektanta [s03e23] WWWłaśnie Podcast

UX Challenges to ciekawe narzędzie, które pozwoli Wam ćwiczyć z zadaniami mocno zakotwiczonymi w świecie rzeczywistym, trenować się w kluczowych umiejętnościach za pomocą  narzędzi używanych przez topowych projektantów, stworzyć pierwsze projekty do portfolio. Wydaje się ono przydatne zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych designerów.