Co jakiś czas w internecie pojawiają się nowe informacje wskazujące na błąd w kodzie systemów zainstalowanych na naszych smartfonach. Pod koniec kwietnia iOS miał problem z krótką wiadomością składającą się z włoskiej flagi i znaków z języka Sindhi, a tym razem Android… nie radzi sobie z krajobrazem na tapecie.

Najlepszy telefon dla zboków to LG V60. Tak można stwierdzić po obejrzeniu polskiej reklamy

nie próbuj tego w domu

Jeden z najbardziej wiarygodnych leakerów (osób zajmujących się zdobywaniem informacji o nadchodzących premierach) na Twitterze – Ice Universe – tym razem poradził użytkownikom smartfonów z Androidem (zwłaszcza Samsungów), by nie ustawiali na tapetę całkiem zgrabnego krajobrazu:

Chociaż wydaje się to jedynie żartem, to komentarze pod postem wskazują na faktyczny problem – niektórzy zignorowali ostrzeżenie i teraz zmagają się z zawieszonym smartfonem:

Nie do końca wiadomo co jest przyczyną problemu, ale Ice Universe wskazuje na prawdopodobny kłopot z konkretnymi barwami – po wrzuceniu zdjęcia (oryginał po lewej) na Weibo (chiński odpowiednik Twittera czy Facebooka) przeprocesowany obrazek (po prawej) nie był już groźny.  Podobnie niektórzy użytkownicy twierdzą, że wystarczyło namalować kropkę w Paint i to już też „naprawiało” obrazek.

ice universe tapeta

iphone (tym razem) wygrywa

Na szczęście obrazek nie jest groźny przy użyciu w iPhone’ach, dlatego problem dotyczy Androida. System nie jest w stanie odpowiednio wyświetlić obrazu na ekranie blokady i od razu się wygasza. Żeby umożliwić działanie należy uruchomić smartfona w trybie awaryjnym i tam zmienić tapetę. Czasami niestety pomoże dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych w smartfonie, co wiąże się z utratą danych.

Chcesz być hipsterem? Nie z iPhonem, to najpopularniejszy model na świecie

Z pewnej odpowiedzialności – nie będziemy tutaj publikować oryginalnego zdjęcia (jest łatwe do znalezienia). Wystarczy spojrzeć w komentarze pod postem Ice Universe, by zobaczyć jak reaguje wiele osób na podobne ostrzeżenie – „myślałem, że to żart, ustawiłem i JAK TO TELEFON MI NIE DZIAŁA”… Więc… bądźmy mądrzejsi od wielu użytkowników Twittera i faktycznie tego nie róbmy, po co ryzykować utratę danych czy nawet naprawę smartfona.


Posłuchaj nas!