Swoje konto posiadam już od pewnego czasu i w sumie przyznam, jestem bardzo zadowolony. Myślę, że głównie za sprawą mnogości urządzeń, które posiadam. Całość mojej kolekcji muzycznej została przeniesiona do serwisu muzycznego od Google, dzięki czemu mogłem w pełni zrezygnować z odtwarzaczy desktopowych. Dwa komputery, telefon a dzięki GM, odwiecznego problemu z przenoszeniem muzyki na pendrajwach już nie ma.

Prócz ogromnej ilości zalet, rozwiązanie to ma kilka wad. Ograniczona ilość plików muzycznych (20 000), przesłanych na serwery Google nie powinna przeszkadzać, jednak jest inny dość irytujący drobiazg. O ile w standardowych plajerach muzycznych (np. AIMP) – można wyciągnąć mały widget, dzięki któremu nawigacja między piosenkami jest prosta i wygodna o tyle twórcy Google Music nie widzieli potrzeby by takową przygotować.

Może i marudzę, ale nie słucham muzyki oglądając serwis GM, tylko robiąc całą masę innych rzeczy. Ilość utworówch, które posiadam jest spora i zależnie od samopoczucia nie wszystkie mi pasują. Automatycznie człowiek chce przeskoczyć do następnej, wówczas zaczyna się cały problem. Trzeba odnaleźć kartę, by móc kliknąć skok do kolejnej piosenki.

Na szczęście, są leniwi developerzy, którzy zaradzili całej sytuacji. Znalazłem dwa ciekawe pluginy do Firefoxa, które mogą się i Wam przydać – pozwalające na przewijanie muzyki za pomocą widgetu lub skrótu klawiszowego. Pierwszy z nich nosi nazwę Google Music Hotkeys, dzięki czemu poniższa kombinacja klawiszy przewija, cofa lub wstrzymuje muzykę:

[code]Play/Pause – "ctrl + alt + p"
Następna – "ctrl + alt + ."
Poprzednia – "ctrl + alt + ,"[/code]

Alleluja! Świetne, proste a jakże wygodne rozwiązanie.

Dla osób bardziej wymagających lub zwyczajnie potrzebujących więcej gadżetów jest także wersja kombajn o nazwie: Google Music Downloader +Hotkeys+Artist Bio+Player, która aktualnie chyba tylko kawy jeszcze nie robi (pewnie kwestia czasu). Oddaje ona graficzny panel do nawigacji muzyką, niemniej jest trochę przekombinowana i niestety jeszcze niezgodna z Firefox nr 9.