Jeszcze w tym tygodniu Google udostępni dla użytkowników Androida w naszym kraju usługę subskrypcyjną Google Play Pass. W zamian za comiesięczny abonament można uzyskać dostęp do aplikacji i gier bez reklam.

Google wczoraj zaprezentowało nowe sprzęty, w tym Pixela 5, głośnik Nest oraz Chromecast. Jednak użytkownicy Androida w Polsce dostają coś innego. Google udostępni dla nas jeszcze w tym tygodniu Google Play Pass.

Google Pixel 5 już oficjalnie. Znowu pod prąd i znowu nieprzyzwoicie drogo

Google Play Pass w Polsce!

Google Play Pass to usługa subskrypcyjna. Opłacając comiesięczny abonament, można uzyskać dostęp do gier i aplikacji bez reklam oraz dodatkowych płatności w ramach nich. Google chwali się, że w Play Pass z dostępne będą setki tytułów gier i aplikacji. Oczywiście biblioteka gier i aplikacji będzie aktualizowana. Już teraz firma zapowiedziała, że w ten sposób będzie można uzyskać dostęp do gier, których premiera będzie pod koniec tego roku – np. Worms od Team17. Już teraz subskrybenci Google Play Pass dostaną dostęp m.in. do gier Sonic the Hedgehog, Levelhead, czy Stadrew Valley, a także aplikacji, jak np. Photo Studio Pro.

Google Play Pass w Polsce

Play Pass dostępny w specjalnej zakładce

Żeby było wygodniej odnajdywać aplikacje dostępne w Play Pass, w Google Play pojawi się specjalna zakładka. Ponadto, przeglądając aplikacje w katalogach Google Play, warto zwracać uwagę na ikonę „biletu”. Wtedy wiadomo będzie, że ta konkretna gra lub aplikacja dostępna jest w ramach subskrypcji Play Pass. Ponadto, jeśli jesteśmy administratorem grupy rodzinnej, to możemy przyznać dostęp do Play Pass pozostałym jej członkom – maksymalnie 5 osobom.

Śpijcie spokojnie. Google Meet jeszcze „bez ograniczeń”!

Cena Google Play Pass w Polsce

Na początek Google oferuje miesięczny okres próbny. Można zatem sprawdzić aktualną ofertę i czy jest ona opłacalna. Cena za miesiąc subskrypcji będzie wynosić 22,99 zł. Użytkownicy będą mogli też zdecydować się na wykupienie subskrypcji rocznej. Jej koszt to 139,99 zł.

Źródło: Google