Wielu użytkowników Netflixa w USA korzysta także z Disney+

Wielu użytkowników Netflixa w USA korzysta także z Disney+

Opublikowano 16.01.2020 10:04 -


Od momentu, kiedy Disney zapowiedział utworzenie własnej platformy streamingowej, wszyscy uważali, że wpłynie to na popularność Netflixa. Konkurencja na rynku staje się coraz większa, a mimo to użytkownicy, zamiast rezygnować z usług na korzyść innych, rozszerzają swoje subskrypcje. Tak przynajmniej wykazały badania prowadzone w USA, gdzie ponad ¼ badanych posiada więcej niż jedno konto na platformach.

Dość głośno zapowiadane wojny streamingowe, czyli wzajemne konkurowanie ze sobą aplikacji, do tej pory jeszcze się nie pojawiły. Internauci wychodzili z założenia, że to widzowie rozstrzygną, która platforma zostanie tą najpopularniejszą. Wszystko jednak wskazuje na to, iż tak się nie stanie, bowiem głosy są rozłożone dość równo.

Użytkownicy Netflixa na iPhone’ach vs na Androidzie

Z oficjalnych wyników czwartego kwartału App Annie wynika, że aż 25% użytkowników Netflixa na iPhonie, sięga także po inne aplikacje streamingowe. Dane te w tym przypadku dotyczą Disney+, jednak w zestawieniu znalazło się ich zdecydowanie więcej. Na drugim miejscu wśród użytkowników Netflixa, z wynikiem 22%, znalazło się Hulu, a na trzecim – 17% - Amazon Prime Video.

statystyki usług streamingowych

Nieco inaczej wygląda to w przypadku posiadaczy Androida. W USA w ostatnim kwartale 2019 roku około 15% posiadaczy Netflixa korzystało także z Disney+. Zdecydowaną przewagę ma natomiast Amazon Prime Video, które uplasowało się na pierwszej pozycji z wynikiem 29%. Być może przyczyną są koszta zakupu smartfona – zakup iPhone’a jest zdecydowanie droższy niż jakiegokolwiek urządzenia z Androidem. Jednak posiadacze sprzętu z logiem ugryzionego jabłka muszą przeznaczać kilkadziesiąt dolarów na zakup aplikacji, co nawet posiadaczom Androida by nie przeszło przez myśl. Zwłaszcza że Amazon Prime dostępny jest za darmo dla zalogowanych użytkowników.

Wzrost subskrypcji usług strumieniowych na obu systemach

Zarówno użytkownicy sprzętu z Androidem, jak i iOS’em, coraz chętniej rejestrują się na platformach strumieniowych. Na ten moment nie wiadomo jednak, jak będą wyglądały statystyki, kiedy skończą się okresy próbne bądź niższe opłaty. Wszystko wskazuje na to, że usługi streamingu, mimo sporej konkurencji, tylko zyskują na popularności, dzięki zróżnicowanej ofercie.

Źródło: VOX

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja z rozumieniem optymalizacji tekstów pod SEO [Zobacz]