Uratuj ludzkość przed pandemią z Plague Inc.

Uratuj ludzkość przed pandemią z Plague Inc.

Opublikowano 26.03.2020 9:16 -


Gra Plague Inc. została wydana w 2012 na platformy mobilne. Od tego czasu notowała większe i mniejsze zainteresowanie. Wraz z czasem dodawano dodatkowe tryby i aktualizację. Nikt jednak nie spodziewał się, że po którejś z nich będziemy chronić ludzkość, zamiast próbować jej zgładzić. Tak, właśnie zmieniło się Plague Inc. w czasie panowania koronawirusa.

Grałem w Plague Inc. wielokrotnie. Przypominałem sobie o tej grze kilkukrotnie i za każdym razem dawała mi mnóstwo frajdy. Lubię gry, w których trzeba planować, analizować aktualną sytuację i przeciwdziałać działaniom przeciwnika – mówiąc inaczej strategie. Z tą różnicą, że rozgrywka w Plague Inc. jest szybka, jak na grę mobilną przystało.

Plague Inc., czyli jak zgładzić ludzkość

Pierwotny i nadal dostępny, cel gry to zgładzić ludzkość za pomocą nowego typu wirusa. Naszym zadaniem jest zaplanowanie, w jakim miejscu rozbijemy fiolkę i co później zrobimy. Zapoczątkowanie choroby w dużym miejscu spowoduje nagły alert, ale zarazi więcej osób. W późniejszych etapach nasze wirusy mają dodatkowe umiejętności, które pomagają się szerzyć. Choć w aktualnej sytuacji gra w unicestwienie ludzkości poprzez wirus może nie jest najbardziej poprawne politycznie, ale w końcu to tylko gra.

ANTY – Plague Inc.

Nowy moduł w grze odwraca ją do góry nogami. Coś, co przez wszystkie rozgrywki było twoim celem, teraz jest twoim przeciwnikiem. Mianowicie świat ogarnia pandemia, którą trzeba powstrzymać. Lekarstwo wymaga czasu na przygotowanie, ale ty tracisz cenne sekundy, aby łatwo powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Brzmi znajomo?

Nowy moduł będzie dostępny dla wszystkich za darmo poprzez sklep Google Play i App store już wkrótce. Jeżeli ktoś lubi proste strategie, zachęcam do spróbowania swoich sił w powstrzymywaniu wirusa na wszystkich poziomach trudności. W sumie może to mieć formę edukacyjną. Na łatwym poziomie nikt nie myje rąk, a chorzy się spotykają z innymi, na najwyższym poziomie wszyscy myją ręce i są izolowani. Sam sprawdź, ile to zmienia!

Wieści z Rozładowani.pl