UMiDIGI A5 PRO, czyli tania alternatywa dla popularnych smartfonów

UMiDIGI A5 PRO, czyli tania alternatywa dla popularnych smartfonów

Opublikowano 30.07.2019 18:56 -


Od niedawna można zaobserwować na naszym rynku wzrost popularności chińskich producentów telefonów komórkowych. Początkowo użytkownicy pierwszych modeli Xiaomi podchodzili do nich sceptycznie, teraz niemal każdy użytkownik jest zadowolony nie tylko z niskiej ceny, ale przede wszystkim ze świetnych parametrów. Jak się okazuje, nie jest to jedyna marka, która planuje podbić polski rynek swoją technologią.

Umidigi wprowadził niedawno do swojej oferty bardzo interesujący model, który wyróżnia się nie tylko niską ceną, ale przede wszystkim świetnymi parametrami. Jak na budżetowy telefon, bo za taki można go uznać, posiada wiele ciekawych rozwiązań, w tym między innymi: potrójny aparat z szerokokątnym obiektywem, dual SIM oraz wiele innych. Najmocniejszy z aparatów ma aż 16mpx, a dzięki korygowaniu go przez dwa dodatkowe, zdjęcia na pewno spełnią wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Warto również wspomnieć o wyświetlaczu o przekątnej 6.3”, którego rozdzielczość wynosi 2280 × 1080. Ekran z kolei pokryty został zakrzywionym szkłem w technologii 2.5D. Wszystko to chińczycy zamknęli w jednym, budżetowym modelu.

Premiera UMIDIGI A5 PRO

Dodatkowo smartfon wyposażony jest w funkcję rozpoznawania twarzy (Face ID) oraz czytnik linii papilarnych umieszczony w naturalnym położeniu palca, podczas trzymania telefonu w ręce. Wykończenie obudowy tego modelu do niedawna kojarzone było raczej ze sprzętem flagowym producentów, wykonane jest bowiem ze szkła oraz w modnej aktualnie gradientowej kolorystyce. Mając na uwadze cenę, warto zaznaczyć, że wyświetlacz telefonu posiada plastikową warstwę ochronną, która według zapewnień producenta ma zapobiegać rysowaniu ekranu.

Dla zwolenników prostoty i jak najmniejszej ingerencji producenta w oprogramowanie również mam dobre wiadomości, ponieważ Umidigi A5 Pro ma na pokładzie czystą wersję Androida 9.0, co moim zdaniem wychodzi poza ramy konkurencji, która uwielbia dodawać do systemu operacyjnego coś od siebie, w postaci autorskich nakładek. Jedni takie eksperymenty lubią, inni stawiają na znany już schemat interfejsu Androida.

Skąd takie zainteresowanie chińskimi markami?

Niedawno pojawiły się pierwsze informacje o rozpoczęciu sprzedaży tego modelu w naszym kraju. Wiele osób niemalże od razu skrzystało z promocyjej ceny, która wynosi niecałe 500 zł, co po sprawdzeniu parametrów okazuje się naprawdę świetną alternatywą dla drogich smartfonów. Prawdopodobnie za jakiś czas, kiedy marka zdobędzie rozpoznawalność, ceny automatycznie pójdą w górę i nie da się już zdobyć UMIDIGI w premierowej ofercie.

Jak widać, chińscy producenci cały czas zaskakują nas nowymi rozwiązaniami, które można znaleźć w ich telefonach. Teraz dotyczy to już nie tylko Xiaomi, cenionego przez wielu zadowolonych użytkowników, ale również innych marek, wkraczających na rynek. Osobiście uważam, że Umidigi A5 pro jest godne uwagi i warto rozważyć zakup tego budżetowca, który na pewno spełni oczekiwania wielu. A jakie są wasze opinie? Jeśli ktoś z Was miał okazję korzystać z tego lub innego modelu pochodzącego od Umidigi, śmiało komentujcie.


Autorem artykułu jest Marika Kowalska.

Wieści z Rozładowani.pl