Jednak dla biznesów usługowych są one wyjątkowo ciężkie ze względu na liczbę ludzi przez nie się przewijającą. Sprawy nie ułatwiają często zmieniające się restrykcje. To oczywiście nie jest pełna lista problemów, które mogą spotkać właścicieli salonów. Jedno jest pewne – sposób, w jaki operuje ten typ biznesu się zmienił. Z pomocą przychodzi jednak calendesk.pl.

Mowa tutaj o narzędziu, które pod jednym szyldem łączy ze sobą większość potrzebnych narzędzi dla salonu, aby móc sprawnie umawiać wizyty klientów. Jak wszyscy dobrze wiemy, poczekalnie przestały już właściwie istnieć. Klient jest umawiany na konkretną godzinę na wybraną przez siebie usługę. Nadaje to jeszcze większy priorytet terminarzowi w salonie, ponieważ staje się on teraz poniekąd centrum dowodzenia. Telefon plus papierowy kalendarz mogą się już okazać niezbyt optymalnym rozwiązaniem.

Warto zwrócić również uwagę na to, jak wygląda cały ten proces od drugiej strony, czyli u klienta. Jeśli mamy do czynienia z osobą, która korzysta z różnych usług w wielu miejscach, jest ona wystawiona na wiele różnych procesów związanych z wizytą w salonie. W końcu każdy radzi sobie jak potrafi, nie ma uniwersalnego sposobu, którego wszystkie salony przestrzegają. Może to i dobrze. Warto jednak sprawić, aby w naszym salonie umówienie wizyty odbyło się w jak najłatwiejszy dla klienta sposób.

Coraz bardziej jesteśmy przyzwyczajeni do załatwiania naszych spraw wtedy, kiedy jest nam wygodniej i my mamy na to czas. Tyczy się to większości ludzi, w tym klientów salonu, ponieważ do tego przyzwyczaja nas coraz więcej firmy oraz usług, które jeszcze niedawno albo nie istniały, albo były bardzo niszowe. Podobnie sprawa ma się z umawianiem wizyt online. Czy taki proces to jest coś złego? Na pewno jest to nowe dla sporej liczby salonów, nieważne czy kosmetycznych, fryzjerskich, tatuażu lub masażu. W wielu takich miejscach królował jednak papier. Czy nowe jest gorsze? Niekoniecznie. Na pewno jest inne, a co za tym idzie – często problematyczne. W końcu spowoduje zmiany w tym, jak działa nasz salon.


Sam system umawiania wizyt to bardzo często nie jest jedyna rzecz, która może pozwolić salonowi dostosować się do tego, co jest aktualnie nazywane nową normalnością. Jeśli ktoś dawał sobie radę bez strony WWW, bez kontaktowania się przez e-mail lub SMS z klientami, bez płatności on-line, może mieć teraz więcej do nadrobienia lub zmodernizowania. I tutaj właśnie widać najmocniejsze cechy calendesk. To wszystko znajduje się w jednym narzędziu i za te wszystkie elementy, a nawet więcej, możemy zapłacić w formie abonamentu. Taki sposób rozliczania wydaje się korzystny ze względu na fakt, że nie musi nas czekać spora inwestycja. Tym większa, im mniej elementów tej układanki wprowadziliśmy dotychczas.

Warto wspomnieć, że calendesk jest świeżym rozwiązaniem na rynku. Dlaczego warto o tym pamiętać? To dość proste, ekipie zależy na pozyskiwaniu klientów i z chęcią pomogą nam, gdy nie będziemy sobie w stanie z czymś poradzić. Jakby nie patrzeć, jako twórcy mają największe doświadczenie ze swoim produktem. Taka sytuacja, gdy dołączamy do produktu, który jest aktywnie rozwijany, daje nam również okazję uczestniczyć w jego powstawaniu i na bieżąco uczyć się nowych funkcji, które się pojawiają.

System rezerwacji niesie za sobą wiele drobnych udogodnień związanych z automatyzowaniem zadań, takich jak odbieranie telefonów czy przypominanie o wizytach. Oszczędzony czas możemy poświęcić klientowi na miejscu lub też na nowe czynności, których wcześniej nie musieliśmy wykonywać. Od strony klienta posiadanie takiego systemu jest również wartościowe. Pokazuje, że salon idzie z duchem czasu oraz nadąża za resztą usług, nie tylko tych konkurencyjnych. A reklama tego systemu? Przecież może to być świetny temat do rozmowy z klientem podczas wykonywania zabiegu. Gdy już pozna możliwość umówienia się w dowolnym momencie, to jest mniejsze prawdopodobieństwo, że wpadnie gdzieś na reklamę konkurencji. W końcu system rezerwacji dostępny jest 24 godziny na dobę i nie wymaga od nas nadzoru. Ogromnym plusem w kontekście lojalności może się okazać również aplikacja mobilna. To coś, na co mogą sobie pozwolić nieliczni. Z calendesk jest to na wyciągnięcie kilku kliknięć.


Artykuł powstał przy współpracy z calendesk.


Posłuchaj nas!