Kiedy pojawiły się elektryczne longboardy, przepadłem bez reszty. Świetny, dość praktyczny pomysł na to, jak przemieszczać się po mieście. Topowe modele pozwalały się przemieszczać nawet z prędkością do 40km/h i podobnym zasięgu. Kosztowały jednak krocie.

Technologia idzie do przodu, ceny spadają, ale to pojawienie się e-hulajnóg spowodowało prawdziwą rewolucje w świecie miejskiego transportu osobistego. Gdy tylko dostałem pierwszą hulajnogę elektryczną, wiedziałem że będzie to hit. Bardziej praktyczna, bezpieczniejsza i z reguły z lepszymi osiągami i ceną niż longboard.

uGo Squbby 8,5" 300W

UGo Squbby 8,5″ 300W to rozwiązanie, które stawia przede wszystkim na dostępność cenową. To sprzęt o mocy 300 W, który kupimy za mniej niż 1000 zł. Otrzymujemy za tę cenę jednak to, co w hulajnodze niezbędne. Zacznę jednak od samej konstrukcji.

uGo Squbby 8,5″ 300W – konstrukcja bardzo podobna…

uGo Squbby 8,5" 300W

Nie będzie to nadużyciem jeśli powiem Wam to, co i Wy widzicie. UGo jest podobny bardzo do hulajnogi, którą doskonale znacie od Xiaomi. To nie wada, a raczej zaleta. Sam miałem okazję jeździć Xiaomi MiJia i jest to kawał dobrego sprzętu. Można zatem powiedzieć, że uGo wzoruje się na najlepszych.

W zestawie z uGo Squbby mamy nóżkę, która wydaje się być standardem, ale bardzo potrzebnym, bo przede wszystkim praktycznym. Mamy głośny dzwonek, który na pewno doskonale znacie. Jest też mocne światło LED, a to gwarancja tego, że będziecie na drodze zauważeni. Do tego interfejs wyposażony w trzy przyciski: włącznik i strzałki kierunkowe, za pomocą których poruszamy się po bardzo prostym interfejsie na wyświetlaczu. Przytrzymanie strzałki powoduje także włączenie lub wyłączenie frontowego światła LED. Mamy także do dyspozycji tempomat.

uGo Squbby 8,5″ 300W – dane techniczne

  • Średnica kół (cale): 8,5
  • Moc silnika: 300 W
  • Zasięg: 15 km
  • Prędkość maksymalna: 25 km/h
  • Maksymalna waga użytkownika: 100 kg
  • Maksymalny kąt jazdy po wzniesieniu: 15 stopni

1G7A1461

Sam wyświetlacz prezentuje tylko niezbędne informacje, a więc pokonany aktualny dystans, dystans całkowity, czas jazdy czy aktualnie wybrany tryb. A tych mamy do wyboru trzy, każdy z ograniczeniem prędkości. Na pierwszym rozpędzisz się do 8km/h, na drugim 16km/h, na trzecim osiągniesz maksymalną prędkość 25 km/h. Technicznie więcej nie potrzeba.

Prędkość i bateria

1G7A1462

Przełączanie trybów to kliknięcie prawej lub lewej strzałki. Tym sposobem przeszedłem chyba dość sprawnie do właściwości jezdnych, a tutaj bez większych zaskoczeń. Przede wszystkim zadeklarowana prędkość maksymalna pokrywa się z informacją od producenta. Jeśli nie będzie zjazdu z górki, to szybciej niż 25km/h nie pojedziecie, oczywiście w myśl przepisów. Doszukałem się także informacji o maksymalnym kącie nachylenia, który może pokonać uGo Squbby i jeśli nie ważysz 30kg, to pewnie będzie trudno osiągnąć deklarowane nachylenie. Przy mojej wadze 85kg hulajnoga radziła sobie raczej bez rewelacji nawet przy mniejszych kątach nachylenia. Podjeżdżała, ale nie można powiedzieć, że robiła to dziarsko.

uGo Squbby 8,5" 300W

Jeśli chodzi o baterię w uGo Squbby 8,5″ 300W, to wskaźnik naładowania jest trochę mylący. Deklarowana przez producenta odległość do pokonania na jednym ładowaniu to 15 km. To w praktyce oznacza, że pojazd efektywnie powinien pokonać okolice 10 km i tak też się stało. Przy moich testach udało się osiągnąć ok. 12 km, co nie jest złym wynikiem. Wskaźnik baterii jednak już po ok. 3-4 km pokazywał, że zużyłem połowę baterii, co budziło na początku niepokój. Ostatecznie jednak obyło się bez większych problemów, a i z niewielkimi wzniesieniami udawało się pokonywać wspomniane 12 km.

1G7A1470

Ładowanie baterii trwało, zgodnie z tym co napisał producent, ok. 4-5 h. Ponadto hulajnoga składa się, co ułatwia jej przenoszenie, ale przyznam, że odblokowanie uchwytu za każdym razem nastręczało mi wiele kłopotów. Trochę trzeba się siłować lub robiłem coś źle. Może to tylko kwestia wprawy.

1G7A1468

Największa zaleta? Cena!

Najważniejszą jednak zaletą tej hulajnogi, jest fakt, że kupicie ją poniżej 1000 zł,  a to doskonała opcja, by mieć  alternatywę dla miejskiego transportu, kiedy pogoda jest łaskawa.

Myślę, że uGo Squbby to także doskonały pomysł na prezent dla młodszych użytkowników, bo raz, że prezentowdawca nie wyda majątku, a i może nowy, młody właściciel za sprawą swojej niewielkiej wagi będzie w stanie osiągnąć deklarowane zasięgi. UGo Squbby 8,5″ 300W to całkiem rozsądny wybór, kiedy priorytetem jest cena.