Liga Konferencji Europy UEFA (ang. UEFA Europa Conference League), bo tak nazywać się mają rozgrywki, to planowane coroczne rozgrywki klubów piłkarskich, organizowane przez UEFA. Kluby będą mogły ubiegać się o udział w nich na podstawie wyników w krajowych ligach i pucharach. Będzie to trzeci poziom europejskich pucharów, po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Ostateczną nazwę turnieju Komitet Wykonawczy UEFA przyjął 24 września 2019. Wcześniej rozgrywki określano roboczo jako Liga Europy 2.

Turniej ma się odbywać od sezonu 2021/22 i jest stworzony z myślą o klubach z niższych miejsc w rankingu federacji krajowych należących do UEFA. W przeciwieństwie do funkcjonującego jeszcze kilkanaście lat temu Pucharowi Intertoto będącym letnim turniejem, pełniącym formę repasaży do Pucharu UEFA (poprzednika Ligi Europy),  UEFA Europa Conference League ma być pełnoprawnym turniejem, w którym rywalizować będą, podobnie jak w Champions League i Europa League, 32 drużyny, co pozwoli zwiększyć minimalną liczbę reprezentowanych krajów z 26 do 34.

UEFA Europa Conference League

Logo nowych rozgrywek nie wyróżnia się niczym szczególnym. Wygląda ono troszeczkę, jak znak przygotowany w serii Football Manager, Pro Evolution Soccer czy FIFA, dla rozgrywek, na odwzorowanie których twórcy nie mieli licencji. Znak nawiązuje swoim wyglądem do logo Ligi Europy, jednak podobnie jak same rozgrywki jest jego tańszą wersją.

UEFA ZNAKI

UEFA Europa Conference League będzie biednym kuzynem Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Tak samo, na tle znaków tych rozgrywek, prezentuje się nowe logo ligi. Ja natomiast nie mogę się już doczekać, gdy na początku lipca, gdy każdy piłkarz, który prosto potrafi kopnąć piłkę, ma wakacje, emocjonować się będę starciem zdobywcy Pucharu Polski z czwartą drużyną ligi Macedonii Północnej, zdobywcą Pucharu Kosowa czy Mistrzem Kaczogrodu.