Udostępnianie ekranu wkracza do Messengera na Androidzie i iOS

Opublikowano 21.07.2020 13:16 Aktualizacja: 21.07.2020 13:30 -


Wygląda na to, że Messenger chce zaczerpnąć funkcji znanych z usług do wideokonferencji, takich jak Zoom, Google Meet czy Microsoft Teams. Wprowadza bowiem obsługę udostępniania ekranu. 

Po nowościach na Messengerze bardziej bym się spodziewał jakiś kolorowych wodotrysków w postaci naklejek, może najnowszej kolekcji emocji, albo nowych możliwości w zakresie Stories czy transmisji na żywo. Ale nie, Facebook zaskakuje. Będziecie mogli udostępniać rozmówcom swoje ekrany. Nie tak fizycznie, hola, hola. Koronawirus i te sprawy. Będziecie mogli udostępniać przez Messengera to, co widzicie na swoim ekranie, niczym w ramach Zoom, Google Meet lub Microsoft Teams. Cieszycie się, prawda?

udostepnianie ekranu messenger

Udostępnianie ekranu w Messengerze

Dobra, dość strojenia sobie żartów. Na poważnie. Facebook wprowadza do Messengera funkcję udostępniania ekranu. Opcja będzie dostępna w połączeniach wideo oraz w pokojach (Messenger Rooms) w aplikacjach mobilnych na iOS oraz Android. Z udostępniania ekranu będzie można skorzystać w pogaduchach z pojedynczymi osobami, a także w grupowych rozmowach wideo, ale z maksymalnie ośmioma osobami. Możliwe będzie także skorzystanie z funkcji w trakcie grupowej rozmowy w pokojach, przeprowadzanej w wersji webowej lub desktopowej serwisu, gdzie zgromadzi się maksymalnie 16 osób. Udostępniać innym użytkownikom będzie można podgląd z mobilnej galerii zdjęć, mediów społecznościowych, strony z zakupami online czy też czegokolwiek innego, czym byście chcieli się podzielić. Facebook przekonuje, że taka możliwość wpływa na bliskość z innymi rozmówcami, mimo że są od siebie oddaleni. 

udostepnianie ekranu messenger rozmowa

Wkrótce rozszerzenie funkcji

W przyszłości zostanie dodana opcja kontrolowania uprawnień przypisywanych poszczególnym uczestnikom rozmowy w pokojach zezwalających na udostępnianie ekranu. Zatem będziecie mogli decydować, jako twórcy pokoi, komu taki przywilej dać, a komu nie. Możecie też być zachłanni i przypisać tylko sobie uprawnienia do udostępniania ekranu. Wkrótce zostanie zwiększony limit osób do 50, którym będzie można udostępnić ekran w pokojach. 

Facebook informuje, że udostępnianie ekranu w Messengerze jest dostępne dla wszystkich użytkowników. Jeśli więc chcecie skorzystać takiej opcji, aktualizujcie aplikacje mobilne do najnowszej wersji, gdy tylko się pojawi w App Store lub Google Play. 

Źródło: Facebook

Wieści z Rozładowani.pl