Ubisoft ma spore problemy. Producent"Far Cry" pozwalał na obrzydliwe zachowania pracowników

Opublikowano 12.07.2020 19:45 -


Dosłownie na godziny przed eventem Ubisoftu, podczas którego miał być pokazany m.in. "Far Cry 6", firma ogłosiła zasadniczą restrukturyzację. Odeszło kilkoro ważnych pracowników. Powodem są zarzuty o mobbing i inne nielegalne działania w miejscu pracy, w tym molestowanie seksualne i gwałt.

Ubisoft w niedzielę oficjalnie ogłosił, że z firmy odejdzie m.in. Serge Hascoët, chief creative officer. Tymczasowo jego zadania przejmie CEO korporacji Yves Guillemot.

Z pracy zrezygnował Yannis Mallat, dyrektor zarządzający kanadyjskimi studiami Ubisoftu. - Ostatnie zarzuty, jakie ujrzały światło dzienne w Kanadzie sprawiły, że nie będzie on już zajmował tego stanowiska - potwierdziła francuska firma.

Z Ubisoftem rozstała się także Cécile Cornet, szefowa działu HR. Wcześniej z przedsiębiorstwa odszedł także jego wiceprezes Maxime Béland.

Można zatem stwierdzić, że z producentem takich hitów jak "Assassin's Creed", "Far Cry" czy "Watch Dogs" pożegnała się znaczna część kierownictwa.

Powodem rewolucji w kadrach Ubisoftu są zarzuty stawiane managerom przez pracowników, które ujawniła francuska prasa. W firmie miało dochodzić do napaści, mobbingu, seksistowskich i homofobicznych wyzwisk, czy nawet, molestowania, napaści seksualnych i gwałtów.

Dziennik "Libération" mówi wprost: Ubisoft jest obecnie w ogromnym kryzysie. Sytuację pogarsza fakt, że mimo zgłoszeń pracowników, HR i zarząd nie robili nic, aby zmienić toksyczne środowisko pracy. Wręcz przeciwnie - są dowody na to, że przez lata wszystko było zamiatane pod dywan. CEO firmy miał nawet powiedzieć, że będzie zezwalał na każde zachowanie, o ile managerowie będą wykazywać się coraz lepszymi wynikami.

Według doniesień prasy, w wewnętrznym systemie firmy było ok. 100 zgłoszeń mówiących o zastraszaniu czy napastowaniu.

Sprawa wyszła na jaw niedługo przed prezentacją online Ubisoft Forward, podczas której gracze mają obejrzeć nadchodzące tytuły francuskiego producenta. Firma oświadczyła już, że podczas show nie będzie mowy o ostatnich zarzutach, gdyż event został nagrany wcześniej i jest zamkniętą całością.

Wieści z Rozładowani.pl