Uber Pet, czyli taksówka dla Twojego zwierzaka już w drodze

Uber Pet, czyli taksówka dla Twojego zwierzaka już w drodze

Opublikowano 10.10.2019 15:23 -


W ostatnich dniach Uber naprawdę zaskakuje pomysłami. Mimo to nikt się raczej nie spodziewał, że tak popularna usługa zostanie także uruchomiona dla zwierząt. Oczywiście nie dosłownie – pupile nie będą mogły same podróżować razem z kierowcą, ale w towarzystwie właściciela? Czemu nie!

Wiele środków transportu wyklucza możliwość przewiezienia ze sobą futrzaka. Psy, koty czy wiele innych zwierzaków musiało pozostawać w domu bądź siedzieć grzecznie na swoim siedzisku w aucie właściciela. Uber postanowił jednak spełnić potrzeby większości z nas, uruchamiając usługę Uber Pet za dodatkową opłatą. Jesteście ciekawi, jak już niebawem będą wyglądały Wasze podróże z pupilem?

uber pet

Uber Pet dołącza do usług amerykańskiego przedsiębiorstwa!

Uber oficjalnie poinformował, że właśnie testuje swoją nową usługę, jaką niebawem chciałby wprowadzić na rynek. Mowa o Uber Pet, czyli specjalnej linii przewozów, dopasowanej do potrzeb właścicieli zwierzaków. Mogliby oni swobodnie podróżować po mieście razem ze swoim pupilem, bez zamartwiania się o jakiekolwiek problemy. W awaryjnych sytuacjach na pewno taka funkcja może okazać się bardzo przydatna. Na jakich zasadach ma jednak działać?

Problemy z przewozem zwierzaków? Już nie!

Do tej pory Uber zalecał swoim klientom bezpośredni kontakt z kierowcą, by zapytać go o możliwość przewozu pupila. Oczywiście nikt nie był zobowiązany do zgody, przez co osoby podróżujące często spotykały się z odmową. Teraz jednak nie będą musiały się tym przejmować! W wielu miastach w USA już 16 października ma rozpocząć funkcjonowanie specjalna usługa Uber Pet.

uber pet

Użytkownik już podczas zamawiania usługi będzie mógł zaznaczyć specjalną funkcję przewozu. Informując kierowcę o potrzebie przewozu zwierzaka, od razu w wyznaczone miejsce dotrze pojazd zezwalający na dodatkowych pasażerów. Dodatkowa opłata za przejazd ma wynosić od $3 do $5, co zostanie wyświetlone od razu podczas zamawiania transportu. Kierowców do świadczenia takiej usługi ma przekonać znaczna dopłata za każdy kurs, gdzie pojawi się pupil.

Uber Pet może okazać się naprawdę przełomowym pomysłem. Zapewne wiele osób miało problem z przetransportowaniem swojego zwierzaka do lekarza czy po prostu na ważne spotkanie. Na całe szczęście Uber znowu postanowił zaoferować usługę, która ma szansę podbić świat. Co prawda, na razie zapowiedziano jej funkcjonowanie w USA, jeśli jednak się sprawdzi, na pewno dotrze również do Europy.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl