UBER Copter wyleci już w lipcu!
UBER Copter wyleci już w lipcu!

Opublikowano 6.06.2019 20:03 -


Niecałe dwa lata temu UBER organizował akcję z lotami helikopterem w naszym kraju. Wciąż jednak daleko nam do podniebnych taksówek, które dostępne są w niektórych krajach. Firma z Kalifornii stawia jednak pierwszy krok, ku upowszechnieniu takich lotów. W przyszłym miesiącu startują z nową, komercyjną usługą w Nowym Jorku!

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się o planach UBER, który ma zamiar zaproponować w przyszłości autonomiczne latające taksówki. Pomysł rodem z Jetsonów, chociaż zapowiadany na przyszły rok to raczej jest pieśnią przyszłości niż realną usługą. Sami z resztą wiecie, jak to wygląda z takimi pomysłami. Wielkie zapowiedzi, a potem wielka klapa.

UBER Copter już od 9 lipca

Usługa UBER Copter, nie ma jednak nic wspólnego z powyższą, nieco przesadzoną wizją. UBER Copter opiera się na usłudze czarterowych lotów rejsowych, świadczonych przez firmę Heliflite. Nowa usługa UBER skierowana jest więc do osób stale kursujących między tymi samymi miejscami na terenie Nowego Jorku i do tych, którym zależy na czasie oraz wygodzie. Na razie dostępna będzie tylko jedna trasa przelotu między Staten Island na Manhattanie a lotniskiem Kennediego (oraz trasa powrotna). Podróż trwać będzie około 8 minut, co jest wielką przewagą nad podróżą samochodem po zakorkowanym mieście.

Przelot na podanej trasie będzie odbywał się wedle ścisłego harmonogramu, co podyktowane jest natężeniem ruchu lotniczego i obowiązującym prawem. Cena przelotu będzie dynamiczna, ale kształtować ma się na poziomie 200 do 225 dolarów. Niestety z usług UBER Copter skorzystać będą mogli jedynie platynowi i diamentowi członkowie programu UBER Reward. W śmigłowcu oprócz dwóch pilotów będzie mogło zmieścić się do 5 pasażerów z mini bagażem. Nie ma co spodziewać się więc romantyczny lot we dwoje lub samotną wycieczkę widokową.

Przedstawiciele UBER twierdzą, że to pierwsza tego typu usługa połączona z możliwością wynajmu taksówki i zakończenia podróży w dowolnym miejscu na mapie Nowego Jorku. To też pierwszy krok, by stworzyć siatkę lotów na żądanie o szerokiej dostępności i niskiej cenie.