Tylko w Polsce szaleństwa pod Lidlem i walka o karpia? Nie - we Francji policja użyła gazu, a wszystko przez PS4

Opublikowano 18.06.2020 12:11 -


Promocje potrafią zaburzyć zachowania społeczeństwa. Nawet w czasie pandemii koronawirusa nic się nie zmienia, a kolejnym przykładem jest zadyma pod Lidlem. Nie, nie chodzi o polskiego Lidla, do których to zadym nasi rodacy nas przyzwyczaili. We Francji jest podobnie.

W jednym ze sklepów pojawiła się promocja na konsole PS4. Cena faktycznie mega, bo konsole kosztowały zaledwie 95€. Oczywiście chętnych nie zabrakło, a na pomoc została ściągnięta policja.

Jak widać gaz szybko poszedł w ruch, ale żeby tak na chętnych do konsolowej rozrywki?!

Przypominają mi się od razu walki o karpia w polskich sklepach, ale wtedy pandemii nie było.

Francuski Lidl szybko zdecydował o zamknięciu promocji jeszcze zanim ona ruszyła. Na Twitterze opublikowano oświadczenie:

"Doszło do tego, że nie można było zapewnić odpowiednich warunków bezpieczeństwa i pozostawić sklep otwarty. Sprzedaż PS4 została anulowana. Zaskoczył nas entuzjazm i przepraszamy za niedogodności".

Najwidoczniej sklepy szykują wyprzedaże zalegających konsol PS4. Kiedy zapowiedziano PS5 sprzedaż poprzedniego modelu szybko zaczęła spadać.

PS5 za mniej niż 500 dolarów?

Szef działu marketingu, który pracował w Microsofcie przy konsolach Xbox – Albert Penello. Napisał na Twitterze, że jego zdaniem istotna dla nowej generacji konsol będzie cena. Według niego cena PS5 nie powinna przekroczyć 500 dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje nam to mniej niż 2 tysiące złotych.

PRZYSZŁOŚĆ NA HORYZONCIE, CZYLI DESIGN PS5

O designie wiem tyle, co kot napłakał, ale dla mnie nowa konsola od Sony wygląda rewelacyjnie. Tak właśnie wyobrażałbym sobie 10-20 lat temu konsole przyszłości. Poprzednie modele stawiały na minimalizm, no może poza PS3, która coś więcej niż skromny wygląd jednak wnosiła. W przypadku PS5 również nie ma fajerwerków i nie zrobiono z konsoli choinki obwieszonej bajerami. Mimo to konsola wygląda futurystycznie.

Wieści z Rozładowani.pl