Wielu graczy oczekuje z niecierpliwością na możliwość gry międzyplatformowej. Sądzę, że jedyną przeszkodą wprowadzenia takiej rozgrywki są decyzje producentów różnych platform. Żadna z nich nie chce wykonać tego pierwszego ruchu. Teraz Steam wprowadza opcję zapraszania urządzeń z iOS i Android do zdalnego dołączenia do wieloosobowej gry na PC.

Od miesiąca trwały beta testy Steam Remote Play Together. Dzięki temu można było grać w gry wieloosobowe przez Internet ze znajomymi na komputerach z Windowsem, macOS i Linuxem. Dzisiaj udostępniono narzędzie dla wszystki, a dołożono coś bardzo ciekawego – rozszerzenie rozgrywki na iOS i Android.

Jak podaje Valve, gospodarz takiej rozgrywki musi zainstalować i odpalić grę. Następnie znajomi na PC mogą do tej gry dołączyć za pomocą Steam Remote Play. W przypadku urządzeń mobilnych trzeba skorzystać z aplikacji Steam Chat i Steam Link.

R E K L A M A

Tylko gospodarz musi kupić grę

To jest bardzo dobra wiadomość, bo okazuje się, że jeśli jedna osoba kupiła grę, to goście zaproszeni do rozgrywki już nie muszą jej posiadać. Właśnie to była kwestia dyskusyjna do tej pory. Okazuje się, że Valve wymyśliło genialne rozwiązanie.

Dzisiaj biorę się za testy tej funkcji, wtedy podzielę się przemyśleniami na jej temat, a przede wszystkim sprawdzę, jak sprawuje się nowe narzędzie. Chodzi mi głównie o lagi sieciowe, które mogą się pojawić, a które byłyby istotne dla gry.  Szczególnie jeśli będzie to gra dynamiczna. Podczas prezentacji na Steamie wszystko śmigało genialnie, ale wiadomo, że tak musiało po prostu być. Jak wyjdzie to w warunkach domowych? Biorę się za sprawdzanie! Steam wprowadził specjalną promocję na gry wieloosobowe, potrwa ona do poniedziałku, 25 listopada.