Tworzenie GIFów nigdy nie było tak proste

Tworzenie GIFów nigdy nie było tak proste

Opublikowano 30.05.2012 15:50 -


Czasy tworzenia banerów reklamowych, którymi później człowiek wymieniał się z innymi webmasterami chyba minęły bezpowrotnie. Ja swoje animowane grafiki tworzyłem przy użyciu programu Adobe ImageMagick (był kiedyś taki dodatkowy program dostarczany wraz z fotoszopem, niestety nie wiem jak sytuacja wygląda teraz) i pomimo tego, że program wydawał się prosty w obsłudze, nieźle musiałem się nagimnastykować przy pierwszym razie by animacje za jego pomocą przygotować.

O ile teraz animowanych grafik – promujących serwisy już raczej nie przygotowuje o tyle popularne GIFy nie zginęły. Pojawiają się teraz w postaci bardziej lub mniej zabawnych memów na stronach humorystycznych. A w jaki sposób je przygotować? Oczywiście dalej można walczyć z komercyjnym oprogramowaniem lub wybrać jedyną rozsądną drogę – Open Source :-)

Aplikacja o dość  długiej nazwie MotherEffingAnimatedGIF pozwala tworzyć wspomniane animacje w bardzo prosty i wygodny sposób i co ciekawe z wykorzystaniem HTML5!


Jak tworzy się animację przy użyciu tego narzędzia? Otóż wystarczy metodą drag’n’drop przeciągnąć wybrane zdjęcia, z których pragniemy stworzyć animacje. Następnie, pojawią się one w okienku nawigacji w górnej części gdzie można zdecydować o ich kolejności wyświetlania. Na sam koniec drobne ustawienia takie jak szerokość, opóźnienie czy jakość animacji i wciśniecie przycisku Animate. Narzędzie po chwili przygotuje podgląd animacji z możliwością jego zapisania na dysk lub umieszczenia w serwisie imgur (zostanie wyświetlony link).

Narzędzie jest dostępny na licencji Open Source i przy tworzeniu prostych animacji na pewno się przyda, polecam!

Wieści z Rozładowani.pl