Riot Games to studio zajmujące się produkcją gier, założone w 2006 przez Brandona Becka i Marca Merrilla w Kalifornii. Najbardziej znanym dziełem studia jest gra League of Legends, wydana w 2009 roku. Po 12 latach Riot Games zdecydowało się na zmianę logo.

Najbardziej znaną produkcją Riot Games jest League of Legends, gra powstała na bazie modyfikacji Defense of the Ancients (DotA) do Warcraft III: The Frozen Throne. Gra zebrała szereg nagród, stając się bardzo szybko jednym z kluczowych tytułów wielkich imprez e-sportowych. 5 lipca 2013 roku gra została uznana w USA za pełnoprawny sport, co ma wpływ przede wszystkim na uproszczenie procedur wizowych dla profesjonalnych graczy. Dzięki sukcesowi, który odniosła gra League of Legends, w 2011 roku Riot Games zostało przejęte przez chińskie przedsiębiorstwo Tencen. Ostatnio w LoLa zacząć grać chciała nawet… Magda Gessler.

Riot Games zmienia logo

Poprzednie logo Riot Games wygląda jak typowy znak kalifornijskich skejtów. Mamy tu niedbale narysowane litery i symbol zaciśniętej pięści. Całość ma swój klimat, jednak nijak nie pasuje do firmy, której gra przynosi każdego roku około 2 miliardów dolarów. Co ciekawe wśród dziesięciu najbardziej dochodowych gier free to play w 2017 roku, aż połowa należała do firmy Tencent. Poza znajdującym się na pierwszym miejscu na tej liście League of Legends, były to Dungeon Fighter Online, CrossFire, Blade & Soul i Fifa Online 3, które zajęły odpowiednio 2, 3, 9 i 10.

Nowe logo bazuje na charakterystycznych motywach poprzedniego. Znajdziemy w nim zaciśniętą pięść i niestandardową typografię. Nowe logo pozwala zachować buntowniczy charakter, jednocześnie wyglądając profesjonalnie. Oba elementy, z pozoru niedbałe, zostały wyrysowane poprawnie.

riot games budowa logo

Z poprzedniego logo zachowano także kolorystykę. Wciąż w identyfikacji wizualnej Riot Games dominują trzy kolory czerń, biel i czerwień, która jest teraz jednak bardziej stonowana. Czerwień i czerń, z domieszką białego, sprawdzą się zawsze, zwłaszcza w branży, którą reprezentuje Riot Games.

riot games ikona

Nowe logo Riot Games mi się podoba. Jest to dobry kompromis między buntowniczym charakterem studia wywodzącego się ze słonecznej Kalifornii, a formalnym charakterem organizacji zarabiającej co rok miliardy dolarów. Logo wygląda dobrze, zarówno w całości, jak i prezentowane jako ikona, w której umieszcza się samą pięść z sygnetu.

A Tobie jak podoba się nowe logo Riot Games? Grałeś kiedyś w najbardziej znaną grę studia – League of Legends? Ja niestety nigdy, ale może będę jak Magda Gessler i przemogę się na starość.