Twoja strona potrzebuje Chatwee do zaangażowania społeczności

Twoja strona potrzebuje Chatwee do zaangażowania społeczności

Opublikowano 31.05.2017 9:01 - 1


Stworzyłeś serwis, który odwiedza coraz więcej osób, jednak nie masz pomysłu na zatrzymanie swoich czytelników na dłużej? Chatwee jest idealnym rozwiązaniem, które nie tylko zaangażuje odwiedzających, ale również dostarczy narzędzie, które pozwoli na interakcję oraz nawiązywanie nowych, wartościowych znajomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Chatwee to w telegraficznym skrócie platforma, która za pomocą pluginu lub zaimplementowanego kodu pozwoli uruchomić na Twoim serwisie czat. Tak proste, że aż genialne.

Teraz trochę historii. Pierwszym narzędziem do czatowania był system Talkomatic, który został stworzony przez Douga Browna i Davida T. Wooleya w 1973 roku na University of Illinois. Od tego czasu ta forma interakcji nie zestarzała się ani trochę. Powszechny dostęp do Internetu nadał jej jednak zupełnie nowego wymiaru. Pamiętam moje wizyty na IRC-u pod koniec lat 90. Pamiętam również rachunki za wdzwaniany dostęp do sieci. Billingi mogłem przeciągnąć przez cały dom. A zapewniam Was, to był duży dom. Większość czasu spędzałem właśnie na IRC-u, forach Usenetowych i komunikatorze ICQ. Później przyszedł czas webowych chatroomów, ogólnodostępnych for internetowych, wymyślnych systemów komentowania, serwisów społecznościowych i coraz to nowszych komunikatorów. Nie zmieniło się jedno – zaangażowanie odwiedzającego w dyskusję. Wstyd przegapić okazję i pozwolić czytelnikowi uciec dalej, kiedy już zapozna się z interesującą go treścią.

Przykład działania czatu Chatwee
Tak wygląda przykładowe okienko czatu w Chatwee – możecie je niemal dowolnie konfigurować

Możesz na swojej stronie opublikować film, który zatrzyma czytelnika na 10, czy nawet więcej minut. Jednak po tym czasie opuści on witrynę. A co gdybyś umieścił na niej czat, na którym będzie mógł do woli rozmawiać z ludźmi, których zainteresowania obracają się wokół tematyki, którą porusza strona? Z 10 minut mogą zrobić się godziny.

Dlatego Chatwee jest doskonałym pomysłem na zatrzymanie odwiedzających na dłużej.

Nie chodzi tylko o lepiej wyglądające statystyki. Chatwee to nieskończone możliwości, których zastosowanie ogranicza tylko Twoja wyobraźnia. Przykładowo. Jeśli potrzebujesz kanału, który będzie służył klientom sklepu internetowego do rozmów o zakupionych produktach, a jednocześnie pełnił funkcję wirtualnego asystenta, to wystarczy zainstalować wtyczkę lub zaimplementować kod Chatwee i po kilkunastu minutach konfiguracji wszystko będzie gotowe. Kupujący będą odsyłali się do produktów oferowanych przez sklep, a w razie problemów zgłoszą się do konsultanta celem pomocy.

Funkcjonalność jedna z wielu. Platformy używają strony gamingowe oraz esportowe, streamingi wideo i muzyczne, witryny inwestycyjne, religijne, blogi, serwisy informacyjne, a także te skupiające się na zdrowiu i doradztwie. Z rodzimej usługi korzysta już ponad 40 tys. klientów, gromadzących ponad 10 mln użytkowników, którzy wysłali ponad 60 mln wiadomości. Te liczby robią wrażenie, prawda?

Programiści z Chatwee zadbali, by ich usługa była prosta do zakotwiczeniu na każdej witrynie.

Dlatego przygotowali wtyczki do najpopularniejszych systemów CMS. Do dyspozycji oddano pluginy Wordpress i BuddyPress, Joomla, Drupal, Simple Machines, phpBB, MyBB oraz WiX, a ich liczba jest sukcesywnie poszerzana.

Już aktywowany czat możecie niemal dowolnie konfigurować. Zmieniać jego wygląd, tworzyć w jego obrębie kanały tematyczne, nadawać role administracyjne i moderatorskie. Czat może być otwarty, kiedy czytelnik wchodzi na stronę lub możesz go na stałe zminimalizować. Użytkownik dowolnie zmieni jego rozmiar, a nawet otworzy w popupie. Świetne rozwiązanie.

Panel konfiguracji Chatwee w wordpressie
Jedna z zakładek konfiguracyjnych platformy Chatwee – wszystko jest intuicyjne i naprawdę profesjonalnie zrealizowane

Poza responsywnością oddano do dyspozycji podział na rozmowy publiczne, prywatne i grupowe. Rozmowa na urządzeniach mobilnych odbywa się bezproblemowo. Można udostępniać pliki oraz materiały multimedialne. Czytać wiadomości nawet wtedy, kiedy jesteś offline. Filtrować przekleństwa i z łatwością moderować zawartość. Udostępniono narzędzia analityczne oraz historię rozmów na publicznych czatach. Chatwee jest dostępny w wielu wersjach językowych i pozwala na logowanie chociażby za pomocą Facebooka. Co bardzo ważne, nie zawiera żadnych reklam.

Jeśli to Ci nie wystarcza, gdyż potrzebujesz jeszcze mocniej zindywidualizowanej usługi, to nie ma problemu. Ekipa stojąca za Chatwee z łatwością spersonalizuje czat według Twoich potrzeb i dostosuje go do specyfiki strony, którą zarządzasz.

Podstawowa wersja jest bezpłatna, więc nic nie stoi na przeszkodzie w przetestowania usługi. Jeśli uznacie, że rozwiązanie się sprawdza, wtedy z powodzeniem możecie przejść na jeden z pakietów i skupiać wokół siebie jeszcze większą społeczność. Polecam.

Autor: Dariusz Filipek

Wieści z Rozładowani.pl