Twój :focus nie musi być brzydki

Twój :focus nie musi być brzydki

Opublikowano 31.10.2017 12:07 - 3


Selektor :focus jest bardzo przydatnym, elementem w interfejsie stron internetowych, ale nie zawsze współgra z designem witryn. Oczywiście możemy skorzystać z CSS i zmodyfikować wygląd selektora, ale to będzie z pewnością pracochłonne, aby nadać taki efekt, jaki oferuje nam Focusingly.

Przypomnijmy, że selektor :focus dodaje ramkę, do elementu HTML, na którym skupił się użytkownik (na przykład za pomocą przycisku TAB lub poprzez kliknięcie).
Biblioteka Focusingly dopasowuje automatycznie styl (kolor) ramek do poszczególnych elementów. Bez potrzeby konfiguracji, wystarczy tylko załadować skrypt i już działa. Rezultatem jest dopasowana kolorystycznie ramka, która nadal wyraźne odseparowuje elementy od zawartości strony.

Skrypt obsługuje następujące tagi: a, button, input, select, submit and textarea, atrybut tabindex.

Skrypt jest lekki i pozwala uzyskać fajny efekt, dopasowanie CSS-em każdego elementu na stronie mogłoby zaabsorbować trochę czasu no, chyba że strona zawiera większość elementów w jednym kolorze. W każdym razie jest to bardzo ciekawy skrypt i zapewne wykorzystam go w praktyce.

 Focusingly

Wieści z Rozładowani.pl