Największa zaleta chmury obliczeniowej? Dostęp do swoich danych, gdziekolwiek jesteś. O tę dostępność troszczy się dostawca dając gwarancję SLA. Twoja strona www i Twoje dane są dostępne wszędzie i zawsze, gdy ich potrzebujesz. To jeden z elementów cyfrowej transformacji biznesu.

Własny serwer – hosting – serwer dedykowany

Tworząc swoją stronę internetową, rozwijasz kanały sprzedaży online lub rozwiązania sieciowe dla firmy, można wybierać pomiędzy szeregiem technicznych możliwości. W teorii da się wszystko umieścić na własnym serwerze w firmie, co oznacza duże jednorazowe koszty związane z zakupem urządzeń, a później utrzymaniem infrastruktury. Zamiast tego, można jednak również zdecydować się na usługi hostingowe tworzone przez profesjonalistów, często z wieloletnim doświadczeniem i olbrzymim zapleczem sprzętowym. Hosting, jako usługa zewnętrzna, to niska bariera wejścia, łatwa skalowalność i stosunkowo niskie, oraz przewidywalne, koszty. W zależności od potrzeb wybiera się interesujący pakiet, a gdy okazuje się on niewystarczający, można sięgnąć po wyższy wariant.

Inną opcją są serwery dedykowane, będące najwyższym poziomem usług hostingowych. W ramach takiej usługi otrzymuje się 100% zasobów fizycznego serwera. Oznacza to, że nie współdzielisz zasobów z innymi użytkownikami i masz możliwość stworzenia indywidualnego środowiska, opartego o wysokie parametry serwera. W tym przypadku oznacza to również dużo niższe koszty niż w przypadku własnej infrastruktury. Gdyby zdecydować się na postawienie takiego serwera we własnej firmie, oznaczałoby to konieczność stworzenia dedykowanego pomieszczenia z odpowiednimi warunkami, a także zasilania awaryjnego.

R E K L A M A

Gwarancja dostępności usług SLA

Zaufane firmy, zajmujące się hostingiem w umowach zawieranych z klientami deklarują gwarancję dostępności usług, czyli SLA.  SLA to skrót od Service Level Agreement, czyli umowa dotycząca jakości poziomu usług. Jeśli jesteś zainteresowany taką usługą, warto poszukać oferty właśnie pod hasłem „Serwery SLA” lub serwery z gwarancją dostępności usług SLA.

Większość wyspecjalizowanych usługodawców gwarantuje bardzo wysoki poziom. Dobrym przykładem jest tu firma nazwa.pl, która zarówno dla standardowych usług hostingowych, jak i serwerów dedykowanych, oferuje gwarancję dostępności usług SLA na poziomie 99,9%. Oznacza to, że usługa jest dostępna praktycznie zawsze. Bezpieczeństwo infrastrukturalne i stabilność usługi gwarantowana jest dzięki nowoczesnym Data Center. W przypadku nazwa.pl zlokalizowane są one w Warszawie, Krakowie, Amsterdamie i Frankfurcie. Wszystkie te centra połączone są ze sobą nowoczesną infrastrukturą światłowodową o przepustowości ponad 150 Gbps. Nazwa.pl ma bezpośrednie połączenie z największymi polskimi i zagranicznymi operatorami telekomunikacyjnymi oraz punktami wymiany danych Internet eXchange. Takie rozwiązania dają gwarancję ciągłości, także dla Twojego biznesu.

Dlaczego bycie zawsze online ma znaczenie?

Internet sprawił, że zatraca się pojęcie czasu i miejsca, ponieważ każdy z użytkowników może mieć dostęp do upragnionych treści/danych tu i teraz. Gdy użytkownicy nie będą mogli przejrzeć zawartości w danym momencie i sytuacja się powtórzy, porzucą nasz sklep i wybiorą konkurencję, która będzie działać. Serwisy internetowe i usługi w sieci muszą działać 24/7/365 dni w tygodniu.

Podobnie jest też z danymi związanymi z naszą firmą. Nowoczesne systemy komputerowe, wymagają stałego podłączenia do sieci. Jednocześnie, dają też dostęp do informacji z dowolnego miejsca na ziemi. Dzięki serwerom z wysokim SLA masz pewność, że Twój handlowiec, który właśnie jest w Malborku, bez problemu zaloguje się do systemu i będzie mógł przedstawić partnerom aktualną ofertę. W tym samym czasie Ty możesz być na spotkaniu biznesowym w Tokio, czy Nowym Jorku i również mieć dostęp do wszystkich niezbędnych informacji, z gwarancją szybkiego dostępu, czego nie zaoferuje serwer postawiony w firmie, czy niedoświadczona firma hostingowa.

Bezpieczeństwo danych i użytkowników

Istotną kwestią prowadzenia biznesu, zwłaszcza tego w sieci, jest kwestia bezpieczeństwa danych i użytkowników korzystających z naszych zasobów. Korzystanie z nowoczesnych serwerów, z szybkimi i wydajnymi dyskami SSD daje gwarancje, że Twoje dane są bezpieczne i nie ulegną zniszczeniu. Firmy takie jak nazwa.pl dla ochrony swoich Data Center stosują zarówno fizyczne, jak i technologiczne zabezpieczenia odporne na żywioły i zagrożenia hakerskie. Jednym z takich elementów jest redundantne zasilanie. Istotne są też zabezpieczenia stosowane na domenach jak certyfikaty SSL, czy protokół DNSSEC, które chronią użytkowników przed próbą wyłudzenia danych.

Wybierz dobrych partnerów dla swojego biznesu

Współczesny biznes wymaga wielopłaszczyznowego podejścia. Nikt nie powiedział jednak, że wszystko trzeba robić samemu i na wszystkim się znać. Dlatego istotne jest mądre korzystanie z dostępnych usług i rozwiązań, oferowanych przez sprawdzonych partnerów. Dotyczy to na przykład kwestii serwerów. Warto zdecydować się na serwery z gwarancją dostępności usług SLA na poziomie 99,9%. Ty możesz odpoczywać na drugim końcu świata, ale ważne jest by Twoja firma zawsze była online.


Materiał przygotowany przez partnera.