Twitterowe statystyki - czyli jak sprawdzić ilu śledzących to roboty

Twitterowe statystyki – czyli jak sprawdzić ilu śledzących to roboty

Opublikowano 25.08.2012 12:23 - 3


Spammerzy obecni są wszędzie. Czy to bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google, gdzie widać ich twory czy to na portalach społecznościowych takich jak Twitter. Jak wygląda ich działalność? Otóż ja zaobserwowałem dwa rodzaje kont robotów.

Pierwsza kategoria wspomnianych kont to automaty, które bezpośrednio spamują linkami w postaci wiadomości prywatnej czy też publicznej. Druga ich kategoria jest mniej inwazyjna, ale też metoda osiągnięcia celu jest inna. Otóż spamer z automatu subskrybuje nas po czym średnio po dwóch tygodniach rezygnuje z śledzenia nas. Tutaj ewidentnie chodzi o gromadzenie farmy użytkowników na zasadzie śledzenie za śledzenie.

W jaki sposób można ustalić która z osób śledzących nas jest fikcyjnym kontem? Jaka jest skala procentowa ilości robotów, które śledzą nasze konto? Do tego nada się bardzo interesujące narzędzie o nazwie Status People. Nie jest ono bardzo rozbudowane i niestety nie wskaże nam konkretnych kont, jednak za jego pomocą poznamy skale zjawiska. Przedstawi nam ono ilość procentową kont, które prawdopodobnie są fikcyjne a także przedstawi wartość osób, które nieczęsto z Twittera korzystają.

Jednym słowem gadżet, ale dość interesujący. W przypadku mojego konta,

Wieści z Rozładowani.pl