Twitter znalazł sposób na limit 140 znaków

Twitter znalazł sposób na limit 140 znaków

Opublikowano 13.09.2017 10:22 - 1


Każdy użytkownik Twittera nie raz miał pewnie przyjemność napotkać problem ograniczenia znaków (aktualnie wynosi ona 140 znaków). To zarazem atut oraz udręka tego serwisu. Jednak gdy planujemy dłuższą wypowiedź i przekroczymy 140 znaków, tworzy się tzw. Tweetstorm.

Wiemy, że Twitter służy do publikacji krótkich i zwięzłych informacji, a nie monologów. Tweetstrom to nic innego jak kilka twettów opublikowanych zaraz po sobie. Często są wzbogacone o paginację np. 1/3. Problemem tego rozwiązania był bardzo krótki czas na opublikowane kolejnych części naszego postu, tak aby zachować chronologiczny porządek. Niestety nie zawsze udawało się to zachować, szczególnie tym twettom, które generowały sporo zainteresowanie.
Wczoraj użytkownik @MattNavarra, opublikował zrzut ekranu (oczywiście na Twitterze :D), który pokazuje nowy sposób na publikację dłuższych treści w jednym momencie.

Jak widać na zamieszczonym obrazku, Twitter nadal dzieli treść na 140 znakowe fragmenty, ale tym razem umożliwia jednorazową publikację całego tekstu. Nowinka jest na razie w fazie testów, czy zostanie wprowadzona do oficjalnej aplikacji tego niestety nie wiadomo.

W każdym razie bardzo fajnie, że Twitter obserwuje użytkowników i stara się ułatwić im korzystanie z „ćwierkacza”. Jedną z bardziej pożądanych funkcji, byłaby edycja twettów, ale jak na razie nikt z zarządu nie zabiera w tej sprawie głosu.

Wieści z Rozładowani.pl