Integracja pomiędzy przeróżnymi serwisami to nic nowego w świecie technologii. Importowanie, eksportowanie, osadzanie filmów, treści możliwe jest między różnymi platformami. Jak się okazuje do tej pory nie było możliwe odpalanie filmów z YouTube bezpośrednio w aplikacji Twittera.

Po kliknięciu na Twitterze filmiku, który pochodzi z YouTube, byliśmy przenoszeni albo do przeglądarki, albo do aplikacji YouTube. Teraz ma się to zmienić, bo Twitter testuje właśnie wyświetlanie filmów YouTube bezpośrednio w aplikacji Twittera.

Filmy z YouTube odpalane na Twitterze

Z informacji, które pojawiły się w sieci wynika, że na razie funkcja wprowadzana jest do aplikacji Twitter na urządzeniach z systemem iOS. Oczywiście osadzanie filmów YouTube działa od dawna w wersji przeglądarkowej Twittera. Teraz także apki mobilne wchodzą w XXI wiek.

To kolejna z nowości na Twitterze. Ostatnio serwis rozpoczął testy pokazywania znacznie większych obrazków niż do tej pory. Pisał o tym Gustaw na łamach DailyWeb. Później poinformowano, że rozpoczęto testy nad cofaniem wysłanych wiadomości na Twitterze.

Cofnij wysyłanie na Twitterze

Informacja o tym pojawiła się oczywiście na Twitterze:

Jak widać po wysłaniu pojawia się pasek, który pokazuje, ile czasu zostało nam na cofnięcie wiadomości. Na razie jednak nie wiadomo, czy i kiedy dokładnie taka opcja miałaby pojawić się oficjalnie. Na pewno z jednej strony pomogłaby wielu użytkownikom, którzy zbyt bezmyślnie piszą tweety, ale z drugiej strony opóźniałaby o kilkanaście sekund publikowanie ważnych wiadomości. Może to sugerować wprowadzenie tej funkcji jako opcjonalnej, a nie obowiązkowej dla wszystkich.

Funkcja osadzania filmów z YouTube w aplikacji Twitter jest właśnie testowana. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie ona wdrożona oficjalnie dla wszystkich użytkowników serwisu.


Posłuchaj nas!