Twitter wypuszcza nowy, odświeżony wygląd wersji webowej

Twitter wypuszcza nowy, odświeżony wygląd wersji webowej

Opublikowano 23.01.2019 10:42 -


To nie koniec nowości na Twitterze. Tuż po przywróceniu możliwości sortowania chronologicznego Tweetów (brawo, świetna decyzja!), czas na kolejne zmiany. Tym razem twórcy tej platformy mikroblogwej postanowili odświeżyć wygląd klienta webowego – upraszczając go.

Zmiany należy rozpatrywać jako odświeżenie wyglądu, bardziej niż jakąkolwiek rewolucję. To co najważniejsze w tej zmianie, to nowy układ kolumn. Twitter rezygnuje z trzech kolumn, na rzecz tylko dwóch. To jednak nie wszystkie zmiany, które zostały zaprezentowane. Pozostała pula to udogodnienia, które mają pozwolić na jeszcze wygodniejsze korzystanie z wersji webowej, a w tym usprawnione wyszukiwanie, odświeżony wygląd boksu z trendami czy więcej skrótów klawiszowych.

Zmiany dostępne są tylko dla wybranych użytkowników, ale niebawem będą dostępne dla wszystkich. O czym warto wspomnieć, to trwa dyskusja nad poprawieniem trybu nocnego (eng. dark mode).

Użytkownicy Twittera narzekali, że jest tam za dużo fioletów, za mało ciemnych kolorów. Sam prezes Jack Dorsey, obiecał, że przyjrzą się temu problemowi i go naprawią.

Jak sprawdzić czy nowy Twitter jest dla mnie dostępny?

Okazuje się, że można w łatwy sposób sprawdzić, czy nowy Twitter jest dostępny dla nas. Wystarczy przejść do opcji konto, klikając na ikonkę swojego profilu. Na liście opcji, ostatnia z nich pozwoli nam wypróbować nowego Twittera, jak na zdjęciu poniżej.

Wieści z Rozładowani.pl