Inżynierowie skupili się przede wszystkim na tych najbardziej popularnych funkcjonalnościach, znanych z innych usług. Uruchomiono właśnie kilka testów, m.in. długo oczekiwane wyszukiwanie wiadomości prywatnych.

Live Photo i Wyszukiwarka PW na Twitterze

To była bolączka, wielu użytkowników, szczególnie tych „intensywnych” narzekało, że brak jest takiej funkcji. Na razie jednak brak jest dokładniejszych informacji na temat wprowadzanej aktualizacji, jednak nie ma tutaj zbyt dużego pola do popisu, po prostu: wyszukiwanie to wyszukiwanie i tyle. Wreszcie aktywni użytkownicy nie będą musieli wertować dziesiątek wiadomości, aby dotrzeć do tej, której akurat szukają. Twitter dodał, że „przywracają energię” grupie pracującej nad wdrożeniem. Zobaczymy na jak długo tej energii starczy.

Facebook szykuje rewolucję! Nowa karta „Wiadomości” jest w przygotowaniu, miliardy na stole

Oprócz wspomnianego wyszukiwania szykowane są inne, mniejsza, ale równie oczekiwane dodatki. Twitter testuje podobno wsparcie dla zdjęć typu „Live Photo” z urządzeń iOS. Miałyby one być publikowane jako GIFy, jeśli serwis wykryje takie fotki. Dodatkowo będziemy mieć możliwość zmiany kolejności dodawanych zdjęć w tweecie. Do tej pory trzeba było pilnować kolejności ładowania obrazków, aby wyświetlały się w oczekiwanej sekwencji.

Wydaje się, że Twitter zorientował w zagrożeniu, jakie nadchodzi ze strony Facebooka. Niedawno Mark Zuckerberg poinformował, że jego ekipa skupi się (poza ochroną prywatności użytkowników) na czacie i komunikacji „intymnej”. Twitter próbuje zgarnąć zatem kawałek torcika, którym można określić komunikację prywatną. Czy aktualizacja i uproszczenie prywatnych wiadomości spowoduje, że ćwierkający serwis będzie konkurencją dla Messengera? Śmiem w to wątpić, ale każdemu warto dać szansę.