Na pewno niejeden raz denerwowaliście się, kiedy odpisaliście na tweeta, a następnie każdy kolejny post w tym wątku oznaczał tagowanie Twojego profilu, nawet jeśli treść nie była odniesieniem stricte do Twojego tweeta. To może się zmienić, bo Twitter testuje możliwość „wykreślenia” się z danego posta, co może przypominać funkcję znaną m.in. z Facebooka.

To właśnie w serwisie Marka Zuckerberga praktycznie od początku istnienia możliwości oznaczania innych osób, możemy ustawić uprawnienia tak, aby wymagane było zatwierdzenie widoczności naszego profilu na czyichś postach. Oczywiście pozostanie wtedy imię i nazwisko, ale nie będzie ono podlinkowane do naszego profilu, a co za tym idzie – nie wyświetli się na naszym wall’u.

Twitter pozwoli na wykreślenie się z otagowanych postów

Prowadzenie wątków na Twitterze to temat na pracę magisterską, chociaż ekipa programistów serwisu od kilku miesięcy intensyfikuje swoje działania, aby „wątkowanie” było bardziej czytelne niż teraz. Nietrudno jest się pogubić w postach na Twitterze, kiedy robi się chaos, a już na pewno wtedy, kiedy w co drugim poście oznaczona jest (zupełnie bez związku) nasza osoba.

Testy są na razie w bardzo wczesnej fazie, ale już rozwiązanie to jest dobrze przyjmowane przez społeczność Twittera. O wszystkim poinformował Dominic Camozzi z Twittera, który w serwisie odpowiada za kwestie prywatności.

Jeśli funkcja się przyjmie i zostanie wdrożona z całą pewnością poprawi to prywatność w serwisie, ale również ograniczy możliwość „nękania” użytkowników niechcianymi oznaczeniami i powiadomieniami.

Rzadko chwalę posunięcia serwisów społecznościowych, ale w tym przypadku przyklaskuję takiej idei.


Posłuchaj nas!