Twitter wprowadza zmiany w feedzie swojej aplikacji mobilnej

Twitter wprowadza zmiany w feedzie swojej aplikacji mobilnej

Opublikowano 24.09.2019 19:51 -


Twitter co jakiś czas stara się aktualizować design i dostępne funkcje ze względu na komfort  użytkowników. Tym razem twórcy serwisu społecznościowego postanowili zająć się całkowitym przekształcaniem feedu, zamieniając tradycyjne listy w osie czasu, którymi można sterować. Co ma na celu wprowadzenie takiego wyglądu oraz nowych funkcji tworzenia własnych list?

Wspomniana funkcja była testowana przez wielu użytkowników już w czerwcu tego roku. Pozwalała ona na tworzenie specjalnych zindywidualizowanych list, do których można sprawnie dotrzeć, jedynie przesuwając ekran. W ten sposób użytkownicy mogą dodać kilka ulubionych grup tematycznych i przeglądać wszystkie aktualizacje na bieżąco, bez większego wysiłku. Taki pomysł brzmi świetnie, prawda?

Nowy Twitter od wczoraj dla użytkowników iOS

Nowa wersja portalu społecznościowego została udostępniona wczoraj posiadaczom systemu operacyjnego iOS. Jej działanie jest naprawdę banalne, ale przede wszystkim bardzo przemyślane. Każdy z nas, korzystając z Twittera, zazwyczaj śledzi konkretne wątki, aby być na bieżąco w danym temacie. Teraz można dodać aż 5 list do głównego menu, gdzie przesuwając palcem po ekranie, przechodzi się sprawnie do kolejnej. Ale nie ma co za dużo opowiadać, przekonajcie się sami, jak wygląda nowa aplikacja mobilna Twittera.

Skąd pomysł na takie zmiany w Twitterze?

Cała funkcja polega na tym, aby użytkownik wykorzystywał swoją listę jako filtr do śledzenia konkretnego zbioru osi czasu. W ten sposób trafi on tylko na tematyczne wpisy, które wchodzą w zakres jego zainteresowań. Przez większość czasu listy na Twitterze były uważane za drugorzędne narzędzie, dlatego producent postanowił całkowicie przebudować feed i pokazać użytkownikom jak proste jest budowanie własnych list. Nowa funkcja umieszcza wszystkie 5 kategorii na ekranie głównym, tuż obok głównej osi czasu. Mimo zmiany priorytetów wyświetlania każdy nadal ma mieć prosty dostęp do wszystkich wpisów.

twitter

Nowe listy na Twitterze są w pełni zgodne ze standardowymi listami, jakie były dostępne do tej pory. Każdą z nich można ustawić jako prywatną bądź publiczną, co pozwala na śledzenie danej listy również innym użytkownikom mediów społecznościowych. Jeśli korzystacie na co dzień z Twittera, to na pewno zauważycie, jak komfortowe jest tworzenie własnych list. Koniecznie dajcie znać, co myślicie o tym pomyśle. Być może przyciągnie to jeszcze większą ilość osób i zachęci do stałego korzystania z serwisu.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl