Twitter wprowadza sposób na automatyczne śledzenie tematów

Twitter wprowadza sposób na automatyczne śledzenie tematów

Opublikowano 7.11.2019 10:19 -


W ostatnim czasie zauważyłam, że Twitter coraz bardziej stara się dostosować do potrzeb użytkowników. Niedawno była mowa o nowym panelu głównym, ułatwiającym poruszanie się po witrynie, a na tym zmiany się nie kończą. Tym razem w grę wchodzi funkcja śledzenia tematów, co może pomóc w szukaniu konkretnych informacji z danej dziedziny.

Do tej pory zalogowani użytkownicy mieli możliwość obserwowania swoich idoli bądź śledzenia wpisów po hashtagach. Sprawiało to wiele trudności osobom, które szukały wpisów z zakresu zainteresowań, jak na przykład filmy czy humor. Portal po długim czasie postanowił więc wprowadzić funkcję tematów, co znacznie wpłynie na komfort korzystania z medium i może zwrócić uwagę nowych użytkowników.

Kiedy będzie dostępne śledzenie tematów i jak z niego korzystać?

Nowa funkcja Twittera ma zostać wprowadzona 13 listopada. Każdy z użytkowników będzie mógł śledzić ponad 300 tematów z różnych dziedzin, między innymi sportu, rozrywki czy gier. Będzie to wyglądało mniej więcej jak śledzenia kont z tą różnicą, że na głównej tablicy zaczną pojawiać się wpisy obcych osób, jednak zweryfikowanych tematycznie. Twórcy mają duże nadzieje wobec tej funkcji i liczą, że przyciągnie ona do serwisu nowe osoby.

Co jest przyczyną wprowadzenia nowej opcji?

Użytkownicy Twittera wykorzystują śledzenie tematów głównie po to, by jak najszybciej dowiedzieć się o interesujących ich rzeczach. Poszukiwanie wpisów przez obserwację profili było dość uciążliwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że skupiają się one w wielu przypadkach na reklamie. Portal zatrudnił nawet specjalny zespół, który wykorzystał uczenie maszynowe i na jego bazie opracował nową funkcję. Nic więc dziwnego, iż Twitter liczy na zwiększenie ruchu oraz pozyskanie użytkowników o sprecyzowanych zainteresowaniach.

Jeśli każdego dnia śledzicie najnowsze wpisy na Twitterze, to musicie koniecznie wypróbować śledzenia tematów. Zwłaszcza przyda się to dziennikarzom i redaktorom portali, poszukującym najnowszych wieści ze świata technologii. Na szczęście portal zamierza w ciągu tygodnia uruchomić tę możliwość, co oznacza, że musimy przygotować się na sporo nowości na naszym feedzie.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl