Twitter udostępnia nowy widget do umieszczenia timeline na swoje witrynie

Twitter udostępnia nowy widget do umieszczenia timeline na swoje witrynie

Opublikowano 6.09.2012 8:56 - 1


Gdy piszę na blogu na temat Twittera zawsze muszę rozpocząć od ogromnej ilości pochwał. Tym razem nie będzie inaczej, bo to świetna i prosta platforma za pośrednictwem której można poznać świetnych ludzi nawet na żywo (3miasto TweetUP – czyli spotkania Twitterowiczów). Mikroblog ten pozbawiony jest ogromnej ilości spamu, którą obserwuje na “konkurencyjnym” Facebooka no i co ważniejsze, użytkownicy jakby jacyś bardziej rozsądni ;-)

Twitter nie jest u nas tak bardzo popularny na zachodzie jednak tendencja cały czas się zmienia. Z pewnością zmiany, które pojawiają się w samej platformie jak i narzędzia do pracy z nią, wpływają wymiernie na ilość potencjalnych zainteresowanych. Wczoraj twórcy Twittera wypuścili zupełnie nowe narzędzie, za pomocą którego użytkownik po krótkiej konfiguracji, może umieścić zupełnie nową, dopasowaną do swoich potrzeb oś czasu.

Nowością jest fakt, że można zdecydować czy timeline ma wyświetlać posty konkretnego użytkownika, wpisy związane z konkretnym hashtagiem czy też użytkowników listy lub wpisy ulubione wybranego użytkownika. Utworzenie takiego narzędzi odbywa się za pomocą Konfiguratora Widgetów. Nowe narzędzie to ulepszona wersja poprzednika. Jest ono na tyle wygodne, że pozwala np. na łamach własnej strony streamować wybrane wydarzenie, opisane konkretnym słowem kluczowym (hashtagiem), wówczas wszystkie wpisy zawierające hashtag będą pojawiać się w ramach widgetu na naszej witrynie.

Jeśli chcecie sprawdzić jak narzędzie sprawuje się na żywo, to zapraszam do serwisu London Fashion Week, który twitterowy widget umieszczony ma w prawej części serwisu.

Wieści z Rozładowani.pl