Twitter udostępni więcej niż 140 znaków?

Opublikowano 30.09.2015 8:25 Aktualizacja: 9.08.2016 13:45 -


Symbolem rozpoznawczym Twittera jest  ograniczona ilość znaków, którą możesz przesłać - 140. To sprawiło, że Twitter stał się dość popularnym serwisem społecznościowym, jednak niejednokrotnie zapewne chciałeś przesłać nieco dłuższą wiadomość. Być może będziesz miał taką możliwość - jak podają niektóre źródła (osoby znające plany firmy), Twitter buduje nową usługą, dzięki której udostępnimy naszym obserwatorom więcej niż 140 znaków.

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądać usługa. Podobno zmiana ta ma umożliwić użytkownikom tworzenie dłuższych opisów ankiet, o których na blogu pisał niedawno Sebastian.

Według informatorów, Twitter jest zdesperowany, by znaleźć nowe sposoby na przyciągnięcie do siebie nowych użytkowników. Rzekomo na pierwszym spotkaniu z zarządem, nowy CEO Twittera, Jack Dorsey był krytyczny wobec niektórych ostatnich zmian produktowych Twittera i wyraził potrzebę rozwoju serwisu w kierunku mainstreamowej publiczności.

Podobnie jak Sebastiana, martwi mnie kierunek rozwoju serwisu - ceniłem go niegdyś za jego prostotę, za to, że liczyła się w nim tylko treść, którą można było przesłać w świat jednym kliknięciem myszy. Czas pokaże, czy ewentualne wprowadzenie dłuższych Tweetów wyjdzie serwisowi na dobre. Będziemy musieli jednak na to trochę poczekać, gdyż - jak w przypadku wszystkich nowych usług - zanim produkt dotrze do odbiorców, minie zapewne jeszcze sporo czasu.

Wieści z Rozładowani.pl