Każdy, kto próbował korzystać z Twittera, na pewno od początku trafia na problem znany wszystkim. Chodzi o odnalezienie się w wątkach pod danym tweetem. Często jest tak, że można się pogubić, bo posty są chaotycznie rozrzucone. Szczególnie jeśli odpowiedzi jest masa. Teraz Twitter próbuje to rozwiązać.

Chodzi o funkcję, która znana jest z Reddita. Są to zagnieżdżone rozmowy, czy może bardziej w formie drzewa konwersacji. Ma to pomóc w śledzeniu wątków na Twitterze. Aktualnie rozwiązanie to sprawdzane jest już na wersji beta, czyli Twttr. Do oficjalnej wersji ma trafić w 2020 roku.

Aplikacja testowa jest genialnym sposobem na sprawdzenie nowych funkcji w bardziej „żywej” przestrzeni. Analityczka aplikacji Jane Manchun Wong poinformowała właśnie, że Twitter próbuje zmian także na oficjalnej produkcji. Zapewne odbywa się to na razie w okrojonej skali, ale wszystko wskazuje na to, że funkcja jest już w zaawansowanym stadium. Rok 2020 brzmi enigmatycznie, jednak można przypuszczać, że będą to raczej pierwsze miesiące nowego roku.

Oprócz wspomnianego podziału wątków zmiany pozwolą na coś w rodzaju śledzenia tweetów. Po zaznaczeniu interesującego nas posta będziemy mogli skoncentrować się tylko na nim i odpowiedziach w tym wątku.

Takie zmiany zbliżają Twittera do czegoś w rodzaju forum, a internauci już piszą, że robi się nam drugi Reddit, bo taka wielowątkowość przypomina wspomniany serwis. Firma oficjalnie już potwierdziła prowadzone testy, a także fakt, że w przyszłym roku pojawią się one oficjalnie w ramach „większej aktualizacji”.

Twitter należał do ostatnich bastionów, które twardo trzymały się pierwotnych zasad. Owszem wprowadzano drobne zmiany, ale była to bardziej kosmetyka. Jestem ciekaw, jak taka funkcja spodoba się wiernym miłośnikom Twittera.

źródło: engadget.com