Twitter testuje dwa razy dłuższe tweety

Twitter testuje dwa razy dłuższe tweety

Opublikowano 28.09.2017 10:16 - 3


Jedną z największych zalet, a zarazem wad Twittera jest ograniczanie wypowiedzi użytkowników do 140 znaków. To sprawia, że publikowane treści są zwięzłe i konkretne – bez zbędnej oprawy, co sprawdza się w przypadku podawania i wyszukiwania informacji, natomiast nie jest najwygodniejsze przy wyrażaniu opinii.

I właśnie nad udogodnieniem dla zwolenników nieco dłuższych wypowiedzi postanowił popracować Twitter, rozpoczynając testy tweetów o długości 280 znaków. Eksperymentem została objęta wąska grupa użytkowników.

Twórcy Twittera zauważyli, że 9% wszystkich tweetów w języku angielskim osiąga długość 140 znaków, a w przypadku języka chińskiego jest to tylko 0,4% tweetów. Serwis zamierza sprawdzić, jak dużo tweetów będzie osiągało maksymalną liczbę znaków, gdy limit zostanie zwiększony. Jeżeli takich wpisów będzie mniej, tweety będą mogły osiągać 280 znaków w każdym kraju poza Chinami, Koreą i Japonią. W tych krajach bowiem użytkownicy posługują się pismem logograficznym, za pomoca którego można wyrazić więcej, używając mniejszej liczby znaków.

Wprowadzając tak dużą zmianę, serwis nie chce zmieniać swojej głównej idei, jaką jest zwięzłe przekazywanie myśli, a tym samym upodabniać się do innych serwisów społecznościowych. Jak potwierdzili przedstawiciele portalu:

Według naszych badań, limit liczby znaków jest główną przyczyną frustracji osób tweetujących po angielsku. Natomiast w krajach, w których użytkownicy nie muszą skracać swoich wpisów, tweety pojawiają się częściej. Wpisy na naszym serwisie mają przekazywać zwięzłe myśli i informacje – i to nigdy się nie zmieni.


Autorką wpisu jest Justyna Smoleńska.

Wieści z Rozładowani.pl