Twitter się obraził się na Instagram a teraz przyszła kolej na Tumblr

Twitter się obraził się na Instagram a teraz przyszła kolej na Tumblr

Opublikowano 23.08.2012 14:51 -


Niespełna miesiąc temu zawrzało w sieci gdyż twórcy bardzo popularnej platformy mikroblogowej Twitter zablokowali dostęp do częsci swojego API dla aplikacji Instagram. Na czym polegała ta zagrywka? Otóż właściciele Twittera zabrali możliwość przeszukiwania znajomych na Twitterze, którzy także posiadają konto na Instagram. Według moich informacji sprawa niestety nie do końca została do końca wyjaśniona, a przynajmniej zabrakło oficjalnych informacji ze strony Twittera.

Ledwo opadł kurz a mamy już kolejną blokadę, związaną z dokładnie tą samą funkcjonalnością. Padło na system blogowy Tumblr. Wszyscy posiadacze konta na tej platformie blogowej już nie będą mogli poszukać znajomych na Twitterze, korzystających z usług Tumblr. Niestety dalej nie wiadomo co kryje się pod tymi działaniami i kto będzie następny.

Najdziwniejsze w całej tej sytuacji jest to, że nie wiadomo czy jest to forma kary czy też jakiś rozmyślny sposób, realizowania własnej strategii biznesowej. W końcu musi być jakiś racjonalny sposób wyjaśnienia tego działania. Szkoda, że przedstawiciele Twittera milczą.

Wieści z Rozładowani.pl