Twitter przywraca główny atut serwisu. Chronologiczna oś czasu powraca

Twitter przywraca główny atut serwisu. Chronologiczna oś czasu powraca

Opublikowano 19.12.2018 14:20 -


Umówmy się, Twitter jest świetny, ale odkąd twórcy serwisu zaczęli kombinować z algorytmami wyświetlającymi poszczególne Tweety – to sam osobiście, jak i pewnie cała rzesza użytkowników, zamieniła uczucie miłości na uczucie nienawiści. Mam jednak dobre wieści, okazuje się, że twórcy serwisu poszli po rozum do głowy i przywrócili chronologiczną oś czasu!

Wszystkie te wyróżnione czy topowe tweety powodowały we mnie frustracje. Prawdziwą potęgą serwisu, był fakt, że po każdym odświeżeniu osi czasu, wskakiwały chronologicznie wszystkie tweety od osób, które śledziłem. W którymś momencie Twitter zaczął eksperymentować z algorytmem wyświetlającym sposób wypowiedzi użytkowników, a to wszystko spowodowało, że stracił on w moich oczach swoją główną zaletę: szybkość i komfort przeglądania serwisu.

Twitter uruchamia… iskierkę

Na szczęście w 2018 roku twórcy serwisu obiecali, że przywrócą chronologiczne działanie timeline’u i w końcu tak się stało. Wszystko za pomocą iskierki, dodatkowej ikonki, która pojawiła się w aplikacji mobilnej. Za jej pomocą będziecie mogli zdecydować, w jaki sposób oś czasu z Tweetami ma się wyświetlać. Możecie sprawnie przełączyć się między dwie ma opcjami: układem chronologicznym lub tym, który obsługuje algorytm. Działanie nowej opcji możecie podejrzeć w materiale video, udostępnionym przez Twittera:

Oczywiście spryciarze pozostawili domyślnie feed, który nafaszerowany jest topowymi Tweetami, ale z aktualizacją aplikacji, będziecie mieli w końcu możliwość zmiany tej opcji.

Funkcja teoretycznie jest już dostępna dla użytkowników iOS, ale osobiście nie jestem do końca pewien czy również dla naszego kraju. Zaktualizowałem Twittera do najnowszej wersji, niestety iskierki, jak prezentuje to Twitter – nie widzę. Przeglądając jednak oś czasu, wszystkie tweety wyglądają na umieszczone chronologicznie, co cieszy mnie jeszcze bardziej. Użytkownicy Androida będą musieli jeszcze chwilę poczekać, jako że Twitter nie sprecyzował, kiedy aktualizacja, wzbogacająca aplikację o iskierkę się pojawi.

Świetnie, że poszli po rozum do głowy. Nikt nie potrzebuje drugiego Facebooka i Edge Ranków, wystarczy literalne wyświetlanie treści w sposób chronologiczny.

PS Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na TT :-)

Wieści z Rozładowani.pl