Rym w nagłówku zupełnie przypadkowy, ale faktycznie taka funkcja przydałaby się większości polityków. Ba! Twierdzę, że dla nich winna być zamontowana dwuetapowa weryfikacja, czy aby na pewno chcą danego tweeta wysłać. Cóż.

Twitter pracuje właśnie nad takim rozwiązaniem, które pozwoli na cofnięcie wysłania tweeta. Może to przypominać to, co znamy z chociażby Gmaila, gdzie mamy kilkanaście sekund na cofnięcie wysłanej wiadomości.

Cofnij wysyłanie na Twitterze

Informacja o tym pojawiła się oczywiście na Twitterze:

Jak widać po wysłaniu pojawia się pasek, który pokazuje, ile czasu zostało nam na cofnięcie wiadomości. Na razie jednak nie wiadomo, czy i kiedy dokładnie taka opcja miałaby pojawić się oficjalnie. Na pewno z jednej strony pomogłaby wielu użytkownikom, którzy zbyt bezmyślnie piszą tweety, ale z drugiej strony opóźniałaby o kilkanaście sekund publikowanie ważnych wiadomości. Może to sugerować wprowadzenie tej funkcji jako opcjonalnej, a nie obowiązkowej dla wszystkich.

Twitter pozwoli twórcom zarabiać na swoich postach

Idąc tym tropem ciężko będzie zmusić rzeczonych polityków do aktywowania takiej opcji, a to może oznaczać, że dalej będziemy zalewani często bezmyślnymi tweetami, które jedyne co wnoszą do dyskusji, to chaos.

Tryb ciemny na Twitterze

Oznacza to, że mamy do wyboru trzy opcje, w zależności od nastroju i pory dnia. Zmian można dokonać w zakładce ustawienia=>wygląd na Twitterze.

twitter ciemny

Jak prezentuje się Twitter po zmianach? Według mnie teraz robi się idealnie i tego właśnie brakowało. Sam jestem miłośnikiem trybu ciemnego i używam go praktycznie non stop, niezależnie od pory dnia.

dailyweb twitter