Twitter pokaże Ci kogo przestać obserwować

Twitter pokaże Ci kogo przestać obserwować

Opublikowano 5.09.2018 11:25 -


Wszystkich użytkowników Twittera można by chyba podzielić na dwie kategorie. Tych, którzy korzystają z niego dla zabicia czasu i informacji oraz tych, dla którychch jest to element życia zawodowego. Jeśli znalazłeś się w tej drugiej grupie, ale czuje czujesz, że coś Ci umyka to Twitter pracuje nad rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Każda sieć społecznościowa jest tak dobra, jak jej użytkownicy. Dotarło to do mnie jeszcze w czasach Naszej Klasy. Setki profili, które obserwujemy z czasem tworzy chaos, w którym trudno o ciekawe i wartościowe treści. Już wkrótce Twitter może zaprezentować narzędzie, które będzie podpowiadać kogo należałoby usunąć z osób śledzonych.

Nie musisz śledzić każdego, by wiedzieć co się dzieje

Minęło już trochę czasu, od kiedy Twitter radzi nam kogo obserwować. Teraz serwis zadba nie o ilość osób, które śledzimy a o jakość informacji, które trafią na naszą oś czasu. Skąd ta zmiana, skoro jeszcze niedawno tak ochoczo zachęcano nas do wydłużania listy osób, które śledzimy? Nie musisz obserwować wszystkich, by wiedzieć co się dzieje. To tekst, który widnieje nad proponowaną listą osób, które moglibyśmy przestać obserwować. Zdaniem serwisu, ludzie chcą mieć odpowiednio skrojony Timeline. Jednym ze sposobów na to może być zrezygnowanie z ludzi, którzy nie angażują się regularnie lub dodają treści niezwiązane z naszymi zainteresowaniami.

Twitter dobrze wie kogo przestać obserwować

W gruncie rzeczy, to ma dużo sensu. Twitter wie, które tweety przeczytaliśmy i które szczególnie nas zaangażowały poprzez reakcje i komentarze. Wie też dużo o profilach, które odkryliśmy a o których zdaje się, że zapomnieliśmy. Zakładka „kogo nie obserwować” może więc być idealnym rozwiązaniem na poprawę jakości naszego timeline. Testy tego rozwiązania są już prowadzone na wybranych użytkownikach serwisu. To właśnie oni donoszą o nowej funkcji Twittera. Nie wiemy, jednak kiedy i czy na pewno ta funkcja zostanie udostępniona szerszej grupie użytkowników. Propozycja usuwania osób wymaga znacznie więcej testów niż ta dla listy osób proponowanych do śledzenia.

Wieści z Rozładowani.pl