Twitter otrzymał tryb ciemny, jak go włączyć?

Twitter otrzymał tryb ciemny, jak go włączyć?

Opublikowano 29.03.2019 9:21 -


Tryb ciemny na Twitterze teoretycznie już był, można powiedzieć, że był jednym z pierwszych. Ciemność ta pozostawiała jednak wiele do życzenia. Wielu użytkowników narzekało, że opcja wprowadzona w 2016 roku to tak naprawdę ciemniejszy niebieski, niespełniający oczekiwań.

Po wielu skargach dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey, zapowiedział, że firma pracuje nad trybem ciemnym z prawdziwego zdarzenia. Wczoraj, poinformowano, że tryb ciemny jest, nazywa się „Noc”.

Na razie funkcja dostępna jest na systemach iOS. Nowy tryb wykorzystuje ekrany OLED do wyświetlania czystej czerni, wyłącza po prostu piksele, uzyskując głęboką czerń. Najlepiej sprawdza się na najnowszych iPhone’ach. Pozwala znacznie oszczędzać baterię naszego urządzenia.

  • Otwieramy aplikację Twitter
  • Przesuwamy w prawo i wybieramy Ustawienia i prywatność
  • Następnie Wyświetlanie i zdjęcia
  • Zaznaczamy tryb ciemny i powinna pojawić się pozycja „Noc”

UWAGA: jeśli pozycja „Noc” nie pojawiła się, należy ponownie uruchomić aplikację.

Od teraz ciemny niebieski zamienia się w głęboką czerń. Możemy także włączyć automatycznie przełączanie trybu ciemnego. Odbywa się to na podstawie stref czasowych. Na razie brak jest informacji czy i kiedy nowa wersja pojawi się na Androida i w wersji desktopowej.

Wieści z Rozładowani.pl