Twitter oficjalnie z nowym menu. Jest lepiej!

Twitter oficjalnie z nowym menu. Jest lepiej!

Opublikowano 16.07.2018 21:22 -


Użytkownicy Twittera, radujcie się. Oficjalna aplikacja mobilna tej społecznościówki na iOS i Androidzie od teraz ma nowy, moim zdaniem dużo lepszy, pasek menu. A wystarczyło... przenieść go na spód ekranu!

Coraz więcej aplikacji mobilnych poddaje się UX-owemu trendowi przenoszenia paska menu na dół ekranu. Przyznam, że sam jestem sporym fanem takiego rozwiązania - nie jest to dla mnie najbardziej istotny element w obsłudze aplikacji, a umieszczenie go poniżej interesującej mnie treści pozwala mi się od razu skupić na czytaniu.

Do grona propagatorów "dolnego menu" doszedł teraz Twitter, który oficjalnie w aplikacjach na iOS i Android wprowadził to rozwiązanie. Niektórzy użytkownicy (w tym ja) zmianę mogli zobaczyć już kilka miesięcy wcześniej - rozwiązanie było testowane na wybranych kontach.

Zrzut ekranu z aplikacji Twitter z paskiem menu na dole ekranu
Mała rzecz, a cieszy.

Kolejne (mniejsze) zmiany w aplikacji to: rozszerzenie paska wyszukiwania w zakładce Search czy przeniesienie ikony ustawień do prawego górnego rogu ekranu. Do tej pory trzeba było najpierw kliknąć w nasz profil, a dopiero później można było przejść do ustawień.

Choć wiele osób narzeka na oficjalną aplikację Twittera - głównie ze względu na ograniczenia w filtrowaniu i porządkowaniu treści - to trzeba przyznać, że z miesiąca na miesiąc jest z nią coraz lepiej. Ja osobiście nigdy nie byłem jej przeciwnikiem i teraz mam jeszcze mniej powodów, aby nim zostać.

Wieści z Rozładowani.pl