Twitter od niedzieli będzie usuwał nieaktywne konta - szansa na unikatowe nazwy

Twitter od niedzieli będzie usuwał nieaktywne konta – szansa na unikatowe nazwy

Opublikowano 27.11.2019 15:29 -


Jeśli z jakiegoś powodu postanowiliście zrobić sobie przerwę od Twittera na okres dłuższy niż sześć miesięcy, to teraz jest ostatnia szansa na utrzymania swojego konta. Twitter rozsyła informacje do osób, które przez ostatnie pół roku nie logowali się do serwisu. Informuje, że takie konta zostaną usunięte w grudniu.

W mailu znajduje się instrukcja, jak utrzymać swoje konto. Pierwsza zasada to zalogowanie się na Twittera. Dalej wyświetlą nam się kolejne kroki. W ten sposób firma chce zrobić czystki w opuszczonych kontach. Pół roku to nie jest długi okres, dlatego na cmentarzysko może trafić naprawdę duża liczba kont.

Czystka na Twitterze szansą na dobre nazwy?

Taka czystka może być nie lada okazją na zdobycie jakiejś nazwy, która do tej pory była zajęta. Nazwa oczywiście jest podstawą, nie tylko wizerunkową, ale także szansą na zdobycie większej ilości „fanów”. Od grudnia warto przeglądać interesujące nas nazwy, a może akurat trafimy idealnie.

Oczywiście sam Twitter zastrzega, że cały proces usuwania nieaktywnych kont może potrwać nawet kilka miesięcy, ale faktem jest, że ruszy on lada dzień. Na razie nie wiadomo, co dokładnie stanie się z tweetami osób, które np. już nie żyją. Firma zapewnia, że zastanawia się, w jaki sposób upamiętnić takie tweety.

Takie globalne czyszczenie może mieć tylko pozytywne skutki, bo zniknie tysiące, jak nie miliony nieaktywnych kont. Nierzadko będą to pewnie konta fejkowe, a także polityków, którzy tworzyli konta tylko na potrzeby kampanii wyborczych. Znane jest to szczególnie w naszym kraju. Skutkiem ubocznym będzie wizerunek samego Twittera, bo jak w raportach będzie wyglądać taki spadek liczby użytkowników?

źródło: theverge.com

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację