W sierpniu 2016 roku użytkownicy aplikacji Twitter na systemie iOS dostali tryb ciemny, nazywany wtedy trybem nocnym. Wczoraj, po ponad trzech latach, Twitter zapowiedział dark mode na telefony z systemem Android.

Jest kilka firm, które po macoszemu traktują użytkowników telefonów z systemem Android. Wiele hulajnóg elektrycznych i innych sprzętów z Indiegogo współpracuje, przynajmniej na początku, tylko z telefonami z iOS na pokładzie. Powszechnie znany jest też fakt, że produkty firmy DJI znacznie lepiej obsługiwać urządzeniami z nadgryzionym jabłkiem, bo aplikacje na system iOS są dużo bardziej rozbudowane. Szokuje jednak, że w przypadku tak znaczącego portalu, jakim jest Twitter, jest podobnie.

Jak pisałem już we wstępie, użytkownicy sprzętów Apple, otrzymali dark mode (wtedy pod nazwą night mode) w sierpniu 2016 roku. Później firma wprowadziła tryb ciemny na do mobilnej witryny sieci społecznościowej oraz aplikacji Twitter dla Windows. Ciemnym motywem cieszyć się mogli także użytkownicy… Twitter Lite – lekkiej aplikacji na Androida.

Twitter otrzymał tryb ciemny, jak go włączyć?

W marcu bieżącego roku do Dark Mode na iOS dodano paletę kolorów Pure Black Lights, a także możliwość skonfigurowania aplikacji do automatycznego przełączania się na podstawie stref czasowych. W sierpniu opcje dostosowywania zostały dodane do Twitter.com, a na początku tego miesiąca dostała je appka na komputery Mac. Wreszcie, na szarym końcu, trybem ciemnym cieszyć się będą mogli użytkownicy aplikacji Twitter na Androida.

Nie jestem fanem Androida, jednak jestem w szoku, że Twitter potraktował tę bądź co bądź bardzo popularną platformę. Wydawałoby się, że tłumaczyć to może fakt jak wygląda rynek smartfonów w USA, jednak nawet w tym kraju, mimo znacznego wzrostu w poprzednich latach, iOS ustępuje o kilka procent telefonom z Androidem na pokładzie. Być może grupą docelową Twittera są użytkownicy telefonów Apple, jednak jest to dość karkołomna teza.

Dark mode. Trend czy potrzeba użytkowników?

Nie wiem, co stoi za decyzją Twittera. Cieszę się jednak, że mam telefon z systemem iOS i nie muszę się martwić, że będę przez firmy traktowany jak obywatel drugiej kategorii. Koniec końców dark mode trafił jednak na telefony z systemem Android i z tego powinniśmy się cieszyć.

źródło: Twitter