Bardzo interesująca funkcja pojawiła się właśnie na Twitterze. Serwis od teraz zezwala na publikowanie fotek Live Photo w zamieszczanych tweetach. Oczywiście chodzi o zdjęcia z telefonów od Apple.

Live Photo to charakterystyczna opcja aparatów z iOS. Zdjęcia dzięki temu przypominają do złudzenia te znane z Harrego Pottera. Są ruchome. Do tej pory, aby opublikować takie zdjęcie na Twitterze, trzeba było dokonać konwersji do GIFl-a.

Wymagało to specjalnej aplikacji do przetwarzania takich zdjęć. Odstraszało to użytkowników, którzy odpuszczali po prostu ten temat. Teraz możliwe jest bezpośrednie publikowanie Live Photo. Poinformował o tym Twitter na swojej platformie:

R E K L A M A

Na razie nie wiadomo, jak takie publikowanie wygląda w przypadku aplikacji firm trzecich, które obsługują Twittera. Na pewno funkcja działa sprawnie na oficjalnej apce na iOS. Wystarczy wybrać zdjęcie z rolki aparatu, a następnie dotknąć przycisk GIF w lewej dolnej części zdjęcia podczas tworzenia tweeta. To wszystko, po publikacji zdjęcie będzie GIF-em:

https://twitter.com/jaypeters/status/1204874233777553408

Jestem pewien, że z nowej funkcji będzie korzystać sporo osób, bo doda to ba pewno atrakcyjności takim postom. Oczywiście można narzekać, czemu dopiero teraz coś takiego się pojawia, ale jak mawia klasyk: lepiej późno niż wcale.


Posłuchaj nas!