Twitter ogłosił współpracę z Reuters oraz Associated Press. Ten krok ma pomóc serwisowi walczyć z fake newsami.

Na blogu Twittera pojawiło się ogłoszenie o pracach nad ułatwieniem społeczności wyszukiwania jakościowych i wartościowych treści. Zarówno Reuters, jak i Associated Press, znani są na świecie jako rzetelne źródła informacji. Współpraca z obiema agencjami prasowymi będzie mieć szczególne znaczenie przy znaczących wydarzeniach, które mogą mieć miejsce w naszej okolicy. Dzięki temu łatwiej niż do tej pory znajdziemy informacje na temat aktualnej sytuacji.

Rzetelne informacje na Twitterze

Twitter od teraz będzie jeszcze bardziej dbał o to, byśmy mogły i mogli otrzymać rzetelne informacje bez zbędnego scrollowania całego hasztaga, używając funkcji “Explore”. Jeśli w serwisie pojawią się nagłe skoki zaangażowania i szybko rozwijające się w danym temacie konwersacje, szybciej dowiemy się, co się faktycznie dzieje.

R E K L A M A

Od jakiegoś czasu możemy zobaczyć w zakładce “Explore” wyjaśnienie od Twittera, co się konkretnie dzieje pod danym hasztagiem. Wyjaśnienie to zwykle jedno zdanie dające nam kontekstowy obraz sytuacji.

MisleadingInfo.png.img .fullhd.medium

Już teraz Twitter czasami pokazuje nam banery umożliwiające zweryfikowanie treści tweeta. Takie informacje możemy zobaczyć przy konwersacjach dotyczących między innymi Covid-19, szczepień itd.

twitter covid info

Co jeszcze nowego na Twitterze?

Od teraz do serwisu zalogujemy się również przy użyciu konta Google oraz Apple.

Póki co do konta na Twitterze zalogujemy się w ten sposób jedynie w appce na telefonie. Wkrótce obie opcje powinny być dostępne również w przeglądarce.

To nie koniec zmian

Twitter wycofuje się z Fleetów. Miała to być walka z konkurencją o aktywność, która w ten sposób naprawdę wzrasta w innych serwisach społecznościowych. Twitter uznał jednak, że Fleety się nie przyjęły. 3 sierpnia 2021r. będziemy mogły i mogli skorzystać z tej funkcji po raz ostatni.

Serwis ostatnio poinformował także, że osoby, które zostały zbanowane na Twitterze, od teraz będą informowane o tym fakcie poprzez specjalne bannery w aplikacji.