Twitter dodaje obsługę polskich hashtagów

Twitter dodaje obsługę polskich hashtagów

Opublikowano 16.03.2012 20:04 - 4


Twitter co raz bardziej wygodny dla polskich użytkowników. Stosunkowo niedawno pojawiła się polska wersja językowa, która z pewnością wpłynęła na zwiększenie zainteresowania tą platformą mikroblogową a teraz kolejna nowość. Twórcy dodali obsługę polskich hashtagów. Co to znaczy i czym właściwie są hashtagi?

Hashtag to Symbol #SłowoKluczowe – Symbol # przyporządkowuje dane słowo do kategorii i pozwala innym śledzić konwersacje tematyczne na całym Twitterze (def. ifoxo.pl), np. debata w/s ACTA opatrzona była hashtagiem #debataACTA, w związku z czym każdy wpis opatrzony tym symbolem trafiał do jednej kategorii, pozwalając innym na śledzenie całej konwersacji.

Otóż wcześniej wpisując hashtag, czyli słowo kluczowe z polskim znakiem, to Twitter intepretował go tylko do wystąpienia polskiego znaku. np: #AdamMałysz zastępowany był #AdamMa. Aktualnie z polskimi znakami nie ma żadnego problemu. Dowód? Proszę bardzo

Wszyscy, którzy nie mają jeszcze konta na Twitterze, polecam porzućcie wasze fejsbukowe konta i przenieście się na tą kapitalną platformę mikroblogową. To z pewnością będzie miłość od pierwszego wrażenia ;-)

Zapraszam także do śledzenia mojego konta: @zeppastian

Wieści z Rozładowani.pl