Twitter da Ci ostrzeżenie, jeśli przekażesz dalej oznaczony jako "fake news" tweet

Opublikowano 24.11.2020 18:02 -


Twitter zaczyna konkretnie robić porządki w swoim serwisie. Pomijając największy błąd ostatnich lat, czyli wprowadzenie relacji, serwis walczy z fake newsami i robi to coraz lepiej. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o blokowanych tweetach prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Admini zapowiedzieli także, że Trump po odejściu z Białego Domu będzie traktowany jak zwykły user, a co za tym idzie - szybko zostanie zbanowany, jeśli nie wyciągnie wniosków.

Teraz Twitter bierze się za inne fake newsy. Wszystkie nieprawdziwe informacje otrzymują specjalne oznaczenie, które generowane jest przez samouczące się algorytmy. Każdy, kto prześle dalej takiego tweeta, albo będzie go lajkował, otrzyma ostrzeżenie, a nawet zostanie zbanowany.

To kolejny już krok Twittera w kierunku poprawy wiarygodności zamieszczanych tam postów. W ostatnich latach doszło do wielu sytuacji na świecie, gdzie widać było, jakie znaczenie mają fake newsy powielane w serwisach społecznościowych. Często apelowałem w swoich tekstach, aby giganci w tej branży wzięli się do roboty. Facebook na razie planuje, chociaż drobne zmiany widzimy. Jak postąpią inni?

WIADOMOŚCI AUDIO NA TWITTERZE

Alex Ackerman-Greenberg, menedżer produktu ds. wiadomości na Twitterze przesłał nawet redaktorom TheVerge wiadomość głosową.

TheVerge
TheVerge

Tym samym Twitter dołącza do Facebooka i Instagrama, które to serwisy mają wiadomości audio w swoich komunikatorach od dłuższego już czasu. Oczywiście wszystkie trzy serwisy to zupełnie inny target (pomijając jednego właściciela Facebooka i Instagrama), dlatego wątpię, że dojdzie do jakiegoś spektakularnego rozkwitu komunikacji prywatnej na Twitterze, gdyż jest on bez wątpienia dedykowany zupełnie innym funkcjom.

Funkcja wiadomości audio na Twitterze testowana jest na rynku brazylijskim i na razie nie wiemy, kiedy dokładnie rozszerzana będzie na inne kraje. Miejmy nadzieję, że dość szybko. Na pewno o tym poinformujemy.

Wieści z Rozładowani.pl