Ulubiony serwis społecznościowy dziennikarzy wprowadza ulepszenie dla tweetów zawierających filmy. Twitter kilka dni temu poinformował, że wideo będą wyświetlane w lepszej rozdzielczości… Albo chociaż z mniej widocznymi pikselami.

Twitter o każdej nowej funkcji informuje na swoim kanale poświęconym tego typu sprawom, oficjalnym profilu na platformie – Twitter Support. Tak było i tym razem – medium opublikowało wiadomość o wprowadzeniu ulepszenia dla wyświetlanych w niej filmów.

Dobre wieści: wprowadziliśmy aktualizacje do ulepszenia jakości filmów. Od dzisiaj filmy, które wgrywacie na Twittera, będą wyświetlały się nieco mniej zapikselowane dla lepszego doświadczenia oglądania.

Kolejne nowości na Twitterze już w drodze

To jednak nie wszystko w kwestii nowości i usprawnień dla filmów w serwisie. Jak zauważyła Jane Manchun Wong, Twitter testuje również nowe opcje prędkości odtwarzania wideo.

Trochę trudno uwierzyć, że tak podstawowa opcja, dostępna już od dawna na innych platformach społecznościowych, dopiero teraz pojawiła się na Twitterze. Póki co, nie wiadomo, czy zostanie wprowadzona na stałe oraz na wszystkie platformy.

Najwyższy czas!

Kto wie, może kiedyś doczekamy tego, by filmy na Twitterze miały również opcję dostosowania ich jakości, w jakiej miałyby być wyświetlane? Póki co to, niestety, tylko mrzonki.

Twitter sukcesywnie wprowadza co i rusz nowe funkcje i ulepszenia. Skoro teraz platforma zdecydowała się na taki ruch względem filmów, to zmiana jakości wydaje się być całkiem realnym scenariuszem.

Przypomnijmy, że Twitter niedawno poinformował o tym, że testowane są także szersze zdjęcia w aplikacji. Platforma społecznościowa weryfikuje, jak sprawdzi się feed stylizowany na ten, który znamy z Instagrama. Prawdopodobne jest także, że wkrótce w serwisie zobaczymy reakcje na tweety przypominające reakcje na posty na Facebooku. Twitter prowadzi testy na okrojonej grupie w Turcji. Oprócz serduszka pojawiły się tam cztery inne ikonki: 😂, 🤔, 👏 i 😢.


Posłuchaj nas!