Twitter testuje w wersji przeglądarkowej nowe funkcje. Tym razem platforma społecznościowa weryfikuje, jak sprawdzi się feed stylizowany na ten, który znamy z Instagrama.

Zmiana niby niewielka, ale może zrobić kolosalną różnicę w codziennym użytkowaniu Twittera, szczególnie w wersji mobilnej. Zmiany dotyczą sposobu wyświetlania się wszelkich graficznych form treści, które opublikujecie na swoich profilach. Zdjęcia, memy, GI-Fy, filmiki teraz mają mieć znacznie więcej miejsca na to, by wyglądać po prostu lepiej.

Twitter testuje funkcję wyświetlania edge-to-edge, czyli prawie oryginalnego rozmiaru zdjęć i filmów na iOS. Oczywiście przeskalowanego, aby wszystko mieściło się w ramach pojedynczego tweeta. Teraz wszelkie GIF-y i memy mogą wyglądać jeszcze lepiej i, przede wszystkim, pełniej.

R E K L A M A

Twitter bardziej jak Instagram?

To jeszcze nie koniec nowych, obecnie testowanych funkcji przez Twittera. Mamy również na tapecie tymczasowe zmiany w kwestii obserwujących. Obecnie w trakcie fazy testowej jest również opcja usunięcia danej osoby z listy naszych obserwujących bez blokowania jej.

Do tej pory mogliśmy daną osobę zablokować lubi wyciszyć, aby upewnić się, że tweety autorstwa danej autorki czy autora na pewno nie pojawią się w naszym feedzie na platformie. Aby ograniczyć jakiekolwiek interakcje danej użytkowniczki lub użytkownika, należało po prostu dane konto zablokować. Innej opcji po prostu nie było.

Teraz Twitter dał możliwość ograniczonej liczbie osób usuwania konkretnego konta z listy obserwujących nas osób. Dokładnie to samo możemy już od długiego czasu zrobić na Instagramie. Możemy daną osobę usunąć z listy naszych obserwujących bez powiadamiania jej o tym. Z opcji usuwania danego konta z listy obserwujących możemy skorzystać jedynie w momencie korzystania z wersji Twittera w przeglądarce.

Obie z testowanych obecnie funkcji przez Twittera działają już od dawna na Facebooku i Instagramie, więc wszystko wskazuje na to, że mogą zagościć na platformie kolejnej platformie społecznościowej na stałe. Te możliwości wprowadzają pozytywne z perspektywy użytkownika końcowego zmiany, a nic nas tak nie przekonuje do danej marki czy urządzenia, jak właśnie poczucie, że dany brand po prostu o nas dba.