Twitter oficjalnie blokuje klientów serwisu, takich jak popularny Tweetbot. Przez ostatnie dni usługa nie działała poprawnie, ale teraz wiemy już dlaczego. Elon Musk wykonał kolejny krok przeciwko użytkownikom.

Elon Musk zaktualizował zasady wykorzystywania API przez programistów. W myśl nowych ustaleń, deweloperzy nie mogą wykorzystywać interfejsu API do „próby tworzenia substytutu lub podobnej do Twittera aplikacji oraz usługi”. Tak, to uderzyło we wszystkie programy klienckie, które umożliwiały dostęp do serwisu za pomocą innych, często wygodniejszych narzędzi.

Twitter

Elon Musk ubija Tweetbot i wszystkie alternatywne aplikacje – Twitter będzie działać tylko na programach „namaszczonych” przez przedsiębiorcę.

Spora część moich znajomych korzystała z Twittera za pośrednictwem innych aplikacji. Najczęściej wybierany był Tweetbot. Miałem kilka podejść do rozwiązania, ale nieszczególnie się z nim polubiłem. Niemniej, zdaję sobie sprawę z tego, że to świetny produkt, który pozwala na wygodne eksplorowanie Twittera. W zasadzie to „pozwalał”, gdyż Elon Musk właśnie oficjalnie odłączył mu wtyczkę.

Niestety, nie jest jasne, dlaczego włodarze Twittera zdecydowali się na ten krok.