Twitter nie próżnuje. Kolejny nowości w tej usłudze mają dotyczyć… Bitcoin.

Nie tak dawno, bo w maju Twitter zaprezentował nową funkcję swojego serwisu o nazwie Tip Jar. Zasada działania miała być dość prosta – przekazywanie napiwków ulubionym autorom w ramach serwisu społecznościowego Twitter.

Napiwki w serwisie Twitter

Jeśli macie swoich ulubieńców w serwisie Twitter, będziecie mogli przekazać im już nie tylko uznanie, ale także i napiwek. Twitter właśnie zaprezentował nowe rozwiązanie o nazwie Tip Jar (ang. słoik na napiwki).

Zasada działania napiwków jest bardzo prosta. Całość zostanie obsłużona dodatkowym przyciskiem w profilu użytkownika, dzięki któremu można wybrać operatora płatności. Dostępne usługi, które przewiduje Twitter to: Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal czy Venmo. Co najważniejszej, Twitter zadeklarował, że nie będzie pobierał żadnych prowizji od przelewanych kwot. Niestety nowy moduł został udostępniony tylko ograniczonej ilości użytkowników serwisu Twitter, oczywiście z opcją rozszerzenia w przyszłości.

Bitcoin jako napiwek w serwisie Twitter

W międzyczasie pojawiły sięjednak interesujące informacje związane z metodami płatności. Otóż jak donosi Alexandro Paluzzi, użytkownik Twittera, który słynie z interesujących przecieków, Tip Jar ma obsługiwać płatności w Bitcoinie. Strzał okazał się bardzo trafny, bo chwilę po tej informacji oficjalny przedstawiciel serwisu Twitter potwierdził te rewelacje.

Transakcje będą odbywały się się poprzez Lightning Network, a użytkownicy serwisu Twitter będą musieli połączyć swoje konto z usługą Strike.

 

Oczywiście nie znamy konkretnych dat, ani zakresu, w jakim nowa funkcja obsługująca Bitcoin ma zostać udostępniona. Obawiam się, że, jak w przypadku Tip Jar, nasi polscy użytkownicy raczej nie powinni liczyć, że wraz z jej wypuszczeniem pojawi się ona również nad Wisłą.

To jedna z nielicznych nowości, które pojawił się na Twitterze. Przypomnijmy, że nie tak dawno, Twitter poinformował o tym, że testuje ocenianie tweetów za pomocą strzałek czy chociażby na wykreślenie się z niechcianego tweeta w którym ktoś nas oznaczył.