Każdy posiadacz konsoli PlayStation 5, jeśli bierze granie na poważnie lub zależy mu na precyzyjnym dźwięku, zacznie w końcu myśleć o zestawie słuchawkowym. Na rynku jest kilka ciekawych opcji. Zazwyczaj są to słuchawki bezprzewodowe – w dzisiejszych czasach nie ma już chyba przecież sensu męczyć się z kablami.

Słuchawki przeznaczone do grania na konsoli powinny spełniać kilka zasadniczych wymogów. Przede wszystkim powinny być wygodne i stosunkowo lekkie, aby nie przeszkadzały podczas dłuższych sesji przed telewizorem. Liczą się także m.in. dobry mikrofon i odpowiednia jakość dźwięku. Czy Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 podczas gry na PS5 spełniają te wymagania? O tym za chwilę.

Turtle Beach Stealth 600 Gen 2

Wykonanie i design

Już w moich pierwszych wrażeniach wspominałem, że słuchawki zostały naprawdę świetnie zaprojektowane. Ich design nie jest nachalną kopią stylu nowego PlayStation, ale subtelnie do niego nawiązuje. Wykończenie łączące matową biel z grafitowymi akcentami jest nowoczesne i doskonale prezentuje się obok PS5. Urządzenia zdecydowanie wyglądają jak należącego do tego samego kompletu.

Tworzywo, z którego wykonano konstrukcję Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 niestety nie należy do najlepszych jakościowo. Plastik nie sprawia wrażenia „premium”. To samo dotyczy przycisków i pokręteł głośności umieszczonych na lewym nauszniku.

Ogromny plus należy się natomiast za wygodę zestawu. Zastosowane pianki są bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i komfortowe. Na pałąku wykończono je imitacją skóry, a na nausznikach – wentylowanym materiałem. Dzięki temu, nawet po kilku godzinach gry, nie ma mowy o poceniu się uszu. Nauszniki wygodnie je okalają, więc słuchawki także nie uciskają naszej głowy podczas grania.

Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 – specyfikacja

Model Turtle Beach Stealth 600 Gen 2
Połączenie Przez transmiter USB z PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch (dostępna również wersja Xbox)
Zakres częstotliwości 20 Hz – 20 kHz
Przetworniki 50 mm, neodymowe
Bateria Wbudowana, do 15 godzin na jednym ładowaniu
Mikrofon Wysuwany, wielokierunkowy
Konstrukcja Wokółuszna, zamknięta
Ładowanie Kabel USB-C (dołączony do zestawu)
Sterowanie 2 przyciski funkcyjne, pokrętło głośności, pokrętło głośności odsłuchu mikrofonu

 

Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 Turtle Beach Stealth 600 Gen 2

Jakość mikrofonu i dźwięku

Dużą zaletą opisywanego zestawu jest to, że możemy w nim dostosowywać do naszych potrzeb dźwięk płynący z słuchawek. Służy do tego jeden z przycisków umieszczonych na lewej słuchawce – wystarczy go wcisnąć, a tryb odtwarzania zmieni się bez konieczności szperania w ustawieniach konsoli czy uruchamiania oddzielnej aplikacji. Predefiniowane opcje odtwarzania zostały sprawnie rozróżnione i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Mamy tu np. podbicie basu, podbicie sopranów czy też wzmocnienie dźwięków otoczenia takich jak kroki przeciwników. Ta ostatnia opcja przyda się oczywiście najbardziej w grach multiplayer.

A jeśli już jesteśmy przy rozgrywce wieloosobowej, to naturalnie nie można pominąć kolejnego ważnego elementu słuchawek do konsoli, czyli mikrofonu. Ten, który znajdziemy w Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 to modelowe rozwiązanie – zarówno pod kątem obsługi, jak i jakości dźwięku.

Mikrofon w Stealth 600 możemy w każdym momencie „schować”. Został on bowiem skonstruowany tak, że wpisuje się idealnie w bryłę lewego nausznika. Kiedy chcemy porozmawiać z drużyną w trybie multiplayer, wystarczy opuścić mikrofon do klasycznej pozycji z boku głowy. Jest też ustawienie pośrednie, które wycisza głos, ale nie wyłącza całkowicie mikrofonu.

Na lewym nauszniku są także 2 pokrętła: jedno odpowiedzialne za regulowanie głośności dźwięków, a drugie – za odsłuch mikrofonu w słuchawkach. Dobrze, że Turtle Beach zastosowało to rozwiązanie, ponieważ Stealth 600 całkiem dobrze wyciszają dźwięki z otoczenia. Nasz głos gdy mówimy przy założonych słuchawkach jest prawie niesłyszalny, a dzięki regulowanemu odsłuchowi możemy na bieżąco sprawdzić jak słyszą nas inni gracze. Super sprawa!

Czy warto?

W moich testach sprawdzałem Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 pod kątem współpracy z konsolą PlayStation 5. Powiem bez ogródek – ten model słuchawek i nowa konsola Sony to znakomite połączenie. Gry multiplayer takie jak „Fortnite” i „Call of Duty” sprawiały mi masę frajdy, a komfortowe słuchawki ze świetnej jakości mikrofonem wprowadziły do mojej codzienności gracza błogą wygodę. Teraz już nie wyobrażam sobie grać, nie mając Stealth 600 na uszach. Tym bardziej, że doskonale współpracują z systemem PS5, a bateria trzyma kilkanaście godzin. Ładuję je więc najwyżej raz w tygodniu.

Czy zatem warto wyposażyć się w Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 jeśli posiadamy PS4 lub PS5 (pamiętajmy, że jest też alternatywna wersja dla Xboksa)? Moim zdaniem tak. Zestaw ten nie jest co prawda bez wad, bo np. jakość zastosowanych materiałów mogłaby stać na lepszym poziomie. Ale biorąc pod uwagę dość atrakcyjną cenę słuchawek oraz ich komfort, dobry czas pracy na baterii czy wygodny, wysuwany mikrofon i kilka trybów odsłuchu – jest to zdecydowanie propozycja godna rozważenia. Ja ze swojego zestawu jestem zadowolony i podejrzewam, że jeszcze nie jedna gra zostanie przeze mnie ukończona podczas gdy na uszach będę miał właśnie bezprzewodowe słuchawki Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 dla PS5.